Тернопільська журналістка, фуд-блогер Наталя Литвин поділилася з «Нашим ДНЕМ» рецептом паски від своєї бабусі. Дівчина зізнається: кращої ніде не куштувала. Вона дуже м’яка, розсипчаста, тане в роті. І головне – дуже довго не черствіє, можна їсти через місяць і вона ще смачна.
Потрібно: 3 яйця, 100 мл молока, 20 г масла, 90 г цукру, 20 г дріжджів, 20 г олії, 300 г борошна, родзинки.
Приготування: з цієї порції у мене вийшла 1 велика пасочка і 3 маленьких. У бабусі був рецепт на 15 яєць, тому я ділила все на 5. Можете робити більше.
Отож, починаємо. Молоко нагріти до температури 40-45 градусів та залити ним дріжджі, перемішати до розчинення. Можна брати і сухі дріжджі (в 3 рази менше), але для пухкої пасочки краще пресовані). Збити жовтки з цукром в густу масу. Збити білки з дрібкою солі в щільну піну до піків. Перемішати до однорідності і поступово додати просіяне борошно. Замісити тісто. Наприкінці додати розтоплене масло, олію та родзинки (можна і цукати). Потрібно дуже добре вимісити тісто. Спочатку буде здаватися, що воно надто рідке, але чим менше борошна, тим вище підніметься паска і буде пухкіша. Тому борошна підсипаємо по мінімуму і просто місимо. Коли вимісили, залишити в теплі підійти 1-2 години. Форми змастити маслом. Можна пекти як в металевих і силіконових, так і в паперових. Коли мені не вистачає форм, печу в металевих радянських кружках. У кожну форму викласти тіста не більше, ніж на 1/3, тому що воно дуже виросте. Залишити тісто у формах ще на 1-2 години, щоб добре виросло. Якщо немає теплого місця, покласти у духовку на 30-40 градусів. Змастити верх збитим жовтком. Випікати 30 хвилин при 180 градусах (Режим духовки верх-низ). У процесі випікання потрібно буде накрити пасочки фольгою глянцевою стороною догори, бо вона швидко стане румяною і може зверху пригоріти.
І головне – не забувайте пекти з любов’ю! Смачного!!!
Для глазурі: 150 г цукрової пудри, 1 білок.
Збити білок з пудрою до щільної густої маси і глазур’ю прикрасити пасочки.