Весна розквітла у Вишнівецькому палаці – відкрили виставку 11-ти мисткинь (фото)

Весна розквітла у Вишнівецькому палаці – відкрили виставку 11-ти мисткинь (фото)

Жіноча душа – творча і багатогранна. Вона спрагло вбирає у себе красу довколишнього світу, а потім повертає її назад – набагато яскравішою, збагаченою любов’ю і світлом.  Саме такий настрій панує зараз у туристичній перлині Тернопілля – Вишнівецькому палаці. Там відкрили виставку робіт жіночого мистецько-художнього гурту «Палітра», присвячену весні, пробудженню природи і красі рідної української землі.

Гурт «Палітра» створений 2003 року в Кременці з ініціативи художниці, заслуженого майстра народної творчості України Тетяни Балбус. Сьогодні у ньому об’єдналися одинадцять мисткинь: Тетяна Балбус, Олександра Панфілова, Богдана Гуменюк, Юлія Янчук, Марія Швед, Людмила Блищак, Юлія Трачук, Іванна Погонець, Катерина Склярук, Олена Павлович та Ольга Зозуля.

За сімнадцять років роботи мисткині взяли участь у багатьох обласних, всеукраїнських і зарубіжних виставках. «Наш світ – прекрасний, але треба вміти його бачити», – кажуть вони.

На цьогорічній виставці у Вишнівецькому палаці полотна цвітуть весняними квітами. Їх зобразили на своїх картинах Олександра Панфілова та Ольга Зозуля (олійний живопис), Богдана Гуменюк (акварель).

Українські сільські мотиви на пейзажах Олени Павлович наповнюють серце замилуванням і любов’ю до рідної землі. А бездонне синє небо на роботах Юлії Трачук, займаючи дві третини кожної картини, змушує замислитися над його вічною красою і безкінечністю всесвіту.

Дивовижні Жар-птиці Тетяни Балбус, створені у стилі українського народного декоративного розпису, кличуть у світ казок. Витончені композиції Юлії Янчук, виконані у змішаній техніці графіки і витинанки, приворожують своєю замріяною красою.

Є на виставці роботи, які сподобаються і дорослим, і малим. Це – колоритні ляльки-мотанки Марії Швед і ляльки – казкові персонажі, виготовлені у техніці «магодза», Людмили Блищак.

«Палітра», як завжди, вражає багатогранністю талантів своїх учасниць, їх безкінечною фантазією, великою любов’ю до України. Роботи гурту випромінюють енергію добра, любові та світла. Пересвідчитися в цьому може кожен, завітавши у Вишнівецький палац – виставка триватиме до кінця квітня.

Неоніла КРЕМ’ЯНЧАНКА.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *