Віктор Забігайло, голова Тернопільської обласної організації політичної партії «Основа»: «Великі досягнення» влади в боротьбі з корупцією

Віктор Забігайло, голова Тернопільської обласної організації політичної партії «Основа»: «Великі досягнення» влади в боротьбі з корупцією
«Жодна перемога не принесе стільки, скільки може забрати з собою одна поразка».
Гай Юлій Цезар.

Для нинішньої влади після Революції Гідності боротьба з тотальною корупцією стала викликом. Адже «попередники» напрацювали схеми, офшори. Тіньову корупційну економіку, контрольовану «сім’єю», потрібно було «ламати», на цьому неодноразово наголошував Петро Порошенко.

За його ініціативою були створені нові антикорупційні органи (НАБУ, САП). Зокрема, було розпочато оновлення прокуратури, призначено генеральним прокурором Юрія Луценка.

Але сьогодні ми можемо поставити перед собою питання: чи мають ефект антикорупційні заходи, що прийняті за останні роки?

Чи виправдані потрачені на це кошти?

Адже якщо влада помиляється, то лише за рахунок народу. Так, на жаль, на п’ятому році після Майдану можна констатувати – корупція досі не переможена.

Слід відзначити, що попри існуючу систему «Прозоро», яка, на мою думку, має різні відтінки, ділкам вдається знаходити шляхи для шахрайства при закупівлях, маніпулюючи, як обійти встановлені правила.

Зокрема, йдеться про Тернопільську Службу автомобільних доріг (САД). Як повідомило видання «Наші гроші. Львів», у травні–червні цього року повз «Прозоро» САД підписала 177 договорів на ремонт доріг вартістю 26,8 млн. грн. з компанією «БМБуд». Сума кожного з цих договорів не перевищувала 200 тис. грн., тобто дозволяла не проводити відкриті торги. Як виявилося, мова йде не про 177 доріг, а лише про сім. Така  кількість угод зумовлена тим, що дороги поділили на відрізки до 40 (!) метрів і на ремонт кожного уклали окремий договір.

Згідно з законом України «Про публічні закупівлі», ділити один предмет закупівлі заборонено статтею 2 закону.

В українському виданні «Обозреватель» від 4 липня 2018 року нардеп від БПП Сергій Лещенко стверджує: ми з вами, громадяни України, фінансуємо оборонний бюджет України в розмірі 80 мільярдів гривень у рік, але при цьому більшість закупівель проходить у таємному режимі. Масштаби зловживань досягають сотні мільйонів доларів.

У «Кореспонденті» від 20 лютого 2018 року – «Корупція підриває оборонну сферу» – видання наводить приклад – ситуацію в Укроборонпромі, де маленький «гвинтик» закуповували за ціною, завищеною у 80 разів.

Статистика затриманих за останні три роки на хабарі – понад дві тисячі держслужбовців.

Аналіз, який здійснюють журналісти, вражає…

Безпосередньо в економічному плані корупція підсилює неспроможність влади приймати ефективні рішення. Так вважає економіст МВФ Паоло Мауро.

У партії «Основа» вважають, що для подолання корупції в Україні необхідна антикорупційна стратегія, яка включала би в себе політичні та економічні механізми протидії цьому негативному явищу.

Як підсумок – то що ж реформували чиновники діючої влади?

Медицину? Культуру? Освіту? Чи, може, економіку, 50 відсотків якої перебуває в тіні, а це значить, що мільярди гривень обслуговуються готівкою, бо люди не довіряють фінансово-банківській системі.

Чому на «п’ятачках» досі стоять «міняли»?

Чому рівень заробітних плат у Тернопільській області найнижчий у країні?

Чому у Верховній Раді сидять «кнопкодави»?

Можливо, вирішено питання економічного росту? Динаміка ВВП до кінця року вийде на рівень 10 відсотків при нинішніх 3-х? І дасть можливість перекрити відсотки і тіло кредиту МВФ на суму 16 мільярдів доларів?

Чому не припиняється масовий виїзд наших громадян? Навіть з Польщі, яка є не найбільш «райським місцем» в ЄС, планує повернутися на рідну землю лише 1 з 10 студентів.

Така недалекоглядність влади може в майбутньому призвести до справжньої катастрофи, яку виправити швидко, мабуть, не вдасться, адже буде згаяно багато часу.

Хочу повернутися до своєї статті від 5 вересня в газеті «Наш ДЕНЬ», у якій я міркував про те, яка модель європейської держави найбільш успішна та прийнятна для нашої країни. Так, щоразу, як виникають негаразди в державі, я переконуюсь – країні потрібен  сильний прем’єр-міністр як канцлер і парламентська республіка. Це ідеальна, на мою думку, модель для України, яка вирішить системні протиріччя української влади. Лідер партії «Основа» Сергій Тарута є співавтором законопроекту №73 66-6, у якому пропонуються ці зміни. Саме так, жодного зростання рівня життя населення не можна досягнути без економічного зростання країни.

На закінчення хочу процитувати Отто фон Бісмарка: «Революцію готують генії, здійснюють фанатики, а плодами її користуються пройдисвіти».

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *