Вітамінна бомба: у чому користь черешні

Вітамінна бомба: у чому користь черешні

Поїдаючи черешню, ви не лише насолоджуєтеся смаком самого літа, але й приносите користь своєму організму.

У 100 г черешні – 52 ккал. При цьому ягода добре втамовує голод і тішить солодким смаком – це десерт для тих, хто бореться із зайвою вагою,  створений самою природою.

 

Корисні властивості   

Ці плоди на 82% складаються з води, містять 16% вуглеводів, 1% білка і практично не мають жиру (0,2%). Завдяки меншій кислотності, ніж у вишні, черешні підходять тим, хто страждає печією. Користь черешні пов’язана з вмістом в ній вітамінів А (25 мкг), B1 (0,01мг), B2 (0,01 мг), С (15 мг), Е (0,3 мг), мікро- та макроелементів (кальцій, залізо, магній, фосфор, калій, натрій, йод), а також органічних кислот, цукрів (фруктоза, глюкоза), пектинів і великої кількості антоціанів – речовин з групи флавоноїдів. Всі разом вони наділяють черешню цілющими властивостями.

 

10 причин, щоб почати “лікування” черешнями просто зараз

  1. Захист від діабету: глікемічний індекс черешні 22, нижчий, ніж у абрикосів (57),винограду (46), персиків (42), чорниць (40) або слив (39). А значить, це вибір номер один для тих, хто страждає на цукровий діабет.
  2. Поліпшення сну: згідно з дослідженнями, сік черешні і вишні стимулює вироблення потрібного для здорового сну мелатоніну.
  3. Зменшення жиру на животі. Цей ефект підтверджується експериментами з порошком з черешні, що проводилися на щурах.
  4. Запобігання хворобі Альцгеймера: Асоціація Альцгеймера відносить черешню до продуктів, що поліпшують пам’ять, оскільки ці кісточкові багаті антиоксидантами.
  5. Зниження ризику інсульту: антоціани – пігменти, що додають вишні та черешні колір, запускають механізм метаболізму жиру й глюкози, знижуючи таким чином рівень холестерину, артеріальний тиск і ризик діабету.
  6. Молодість шкіри: антиоксиданти, якими багата черешня, допомагають організмові боротися з вільними радикалами, що прискорюють старіння. Вишневий сік рекомендують в якості альтернативного лікування різноманітних захворювань шкіри.
  7. Зниження ризику нападів подагри на 35% підтвердилося в експериментах на людях, які страждають на подагру, що проводилися університетом Бостону.
  8. Зменшення м’язових болів. Група марафонців, що пила сік вишні після забігу, підтвердила благотворний вплив на м’язи – запалення і хворобливі відчуття зменшувалися.
  9. Регуляція кров’яного тиску: калій допомагає регулювати частоту серцевих скорочень і кров’яний тиск і знижує ризик гіпертонії, а фітостероли допомагають знизити рівень поганого холестерину.
  10. Запобігання раку товстої кишки: вважається, що корисні речовини, які містяться в вишні, можуть зменшити утворення канцерогенних хімічних речовин, що утворюються при обвуглюванні м’яса для бургера, тож вишня і черешня особливо рекомендовані тим. хто полюбляє червоне м’ясо.

 

Кому не можна

У черешні мало протипоказань, але все ж вони є. Ці ягоди заборонені тим, хто часто страждає розладами шлунка та діареєю, оскільки надає додаткову проносну дію. Також уникати вживання потрібно при непрохідності кишечника.

Крім того, не потрібно вживати свіжу черешню на голодний шлунок та відразу після щільної трапези – навіть цілком здоровим людям краще починати їсти ягоди не раніше, ніж через півгодини. У день досить з’їдати 20-25 ягід: цієї кількості достатньо, щоб наситити організм корисними речовинами, мікроелементами і вітамінами.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *