Безоплатні стоматологічні послуги для військовослужбовців та ветеранів доступні в 332 медичних закладах країни.
Як повідомили у МОЗ, на сьогодні пілотний проєкт «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України», охоплює 23 області країни.
Лідерами за кількістю закладів охорони здоровʼя, які уклали договори за відповідними пакетами зуболікування є Полтавський, Харківський та Тернопільський регіони. Загалом 332 медичні установи законтрактовані з Національною службою здоровʼя України.
За сім місяців роботи пілотного проєкту безоплатними послугами зуболікування скористалося понад 4 000 пацієнтів, а зубопротезування – понад 3 000 військовослужбовців та ветеранів. Надавачам було сплачено майже 30 млн грн за зубопротезування та 12 млн грн – за послуги зі зуболікування зазначеній категорії громадян.
Послуги безоплатного зуболікування для наших захисників та захисниць є невіддільною частиною ветеранської політики у сфері охорони здоровʼя, що спрямована на комплексне відновлення їх здоровʼя. На цей напрям Верховна Рада України передбачила в державному бюджеті на 2025 рік 750 мільйонів гривень.
Нагадаємо, у квітні 2024 року Міністерство охорони здоровʼя України спільно з Національною службою здоровʼя України запустило пілотний проєкт «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України». Ініціатива реалізується додатково до Програми медичних гарантій та фінансується за окремою бюджетною програмою. У червні стоматологічні послуги для військових та ветеранів було розширено. Наразі пакет складається з двох послуг: зубопротезування (група послуг №1) та зуболікування (група послуг №2). Гранична вартість послуг зі зубопротезування не може перевищувати 14 984 грн, зі зуболікування – 24 952 грн.
Отримати комплексну стоматологічну допомогу безоплатно в межах Програми медичних гарантій можуть: учасники бойових дій; ветерани війни; особи з інвалідністю внаслідок війни; військовослужбовці, які поки не отримали статус учасника бойових дій, але продовжують виконувати бойові завдання.
Послуга надається за наявності направлення лікаря-стоматолога, а також – заяви в довільній формі (про отримання послуги за пілотним проєктом вперше) з наданням копій та з пред’явленням оригіналів наступних документів: паспорт громадянина України; облікова картка платника податків; посвідчення (учасника бойових дій/особи з інвалідністю внаслідок війни; посвідчення учасника війни та/або військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу).
Усі деталі щодо переліку необхідних документів, послуг та законтрактованих медичних закладів можна знайти на сайті НСЗУ. У разі виникнення додаткових питань, можна звернутися до операторів контакт-центру НСЗУ за номером: 16-77.