Технологія заморозки продуктів нескладна, але необхідно точно слідувати правилам. Перш за все овочі-фрукти необхідно очистити від бруду, промити, висушити. А ще важливо, щоб продукти були свіжі, стиглі та без гнилі. Після розморожування продукти не можна заморожувати повторно. Тому треба їх розфасовувати на порції в контейнери або целофанові пакети.
Якщо у вас є морозильна вітрина, на зиму можна заморожувати практично всі овочі. Але в разі підвищення температури деякі можуть втратити смак і якість і при розморожуванні перетворяться в кашу. Наприклад, цибулю, часник, редьку або кавуни заморожувати не варто.
Заморожені продукти повинні зберігатися при температурі -18 … -20 градусів і нижче. Саме морозильна камера забезпечує потрібне середовище для зберігання «заморозки». Існують і правила розморожування таких продуктів. Наприклад, спочатку треба їх вийняти з морозилки і помістити в холодильник. Тільки через деякий час можна вийняти з холодильника і продовжити розмороження при кімнатній температурі. Якщо покваптеся і розморозити за допомогою гарячої води, то корисні властивості будуть втрачені.
При дотриманні всіх умов овочі можна зберігати від 3 до 12 місяців, фрукти – від 9 до 12, зелень – 3-4, гриби і болгарський перець – 3-6 місяців. Якщо порушити технологію, можна навіть отруїтися.
Які продукти можна заморожувати і як
- Абрикоси і сливи
Вимийте плоди і звільніть їх від кісточок. Після цього покладіть у контейнери і помістіть в морозильник.
- Яблука, айва, груші
Щоб вони не почорніли, треба нарізати їх великими шматочками і помістити в воду з лимонним соком. Потім витягнути, просушити і лише тоді помістити в морозилку.
- Горох, кукурудза
Ядра гороху і кукурудзи опустити в киплячу воду на кілька хвилин. Вийняти, просушити і відправити в морозилку.
- Болгарський перець
Після очищення нутрощів помістіть перці один в одного, покладіть в мішечок або контейнер, а потім в морозилку.
- Морква
Після очищення наріжте моркву як вам зручно, покладіть в целофановий пакет і відправте в морозилку. Якщо хочете, можете, як горох і кукурудзу, помістити на кілька секунд в гарячу воду.
- Баклажани
Перед заморожуванням наріжте баклажани невеликими шматочками і відправте в морозилку. Заморожені таким чином овочі добре додавати в супи.
- Цвітна капуста, брокколі
Їх на кілька хвилин поміщають в гарячу воду, а після нарізають на дрібні частини. Перед відправкою в морозилку овочі треба ретельно висушити.