Як вплинути на міський бюджет Тернополя

Як вплинути на міський бюджет Тернополя

В грудні міська рада затверджує бюджет громади на наступний рік. Перед прийняттям цього документу проводять бюджетні слухання, щоб почути зауваження, рекомендації, побажання щодо проекту бюджету.

18 грудня о 15 годині у сесійній залі Тернопільської міської ради відбудуться бюджетні слухання.

Із затвердженням минулого року “Положення про бюджетні слухання”, які ініціювала громадськість спільно із міською владою, визначено чітку структуру проведення слухань: бюджетні слухання починаються з презентації проекту бюджету; обговорення проекту; голосування за пропозиції учасників бюджетних слухань.

Подавати пропозиції до проекту бюджету можуть лише мешканці Тернопільської громади.

Згідно “Положення про бюджетні слухання”, свої пропозиції до головного “кошторису громади” можна подати в електронній формі на сайті міської ради не пізніше ніж за 1 робочий день до проведення слухань. Як варіант, їх можна озвучити безпосередньо на слуханнях.

Усі пропозиції, які були озвучені на бюджетних слуханнях заносяться у протокол, а потім розглядаються профільною комісією, яка ухвалює рішення щодо їх врахування чи відхилення.

Отже, у середу, 18 грудня у Тернопільській міській раді будуть проходити бюджетні слухання. Бажаючим взяти участь потрібно мати із собою паспорт, або інший документ, який ідентифікує особу. Із проектом бюджету можна ознайомитись за посиланням: https://tmrada.gov.ua/sesiya/proekti-rishen-sesii/proekti-rishen-sesii-tmr/34655.html

Центр громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі

Довідка 

Центр громадського контролю «Дій!» – проект чеської організації People in Need за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program». Проект полягає у розбудові в Україні мережі моніторингових центрів, які опікуються питаннями громадського контролю за діяльністю органів місцевої влади. До основних компонентів діяльності проекту відносяться: моніторинг та аналітика, адвокація, громадсько-правова просвіта, створення проактивності місцевого громадського сектору та його консолідація. Мережа на цьому етапі охоплює ключові міста в Україні, де на сьогодні цікава і динамічна громадсько-політична активність – Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ та Маріуполь (Донеччина).

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *