Як з’явилася традиційна українська вишиванка?

Як з’явилася традиційна українська вишиванка?

Появою вишиванки вважається 6 століття, адже під час розкопок було знайдено фігурки людей, одягнених у традиційний одяг. Пройшло багато століть, але вишиванка стала символом українського народу. Скільки б років не минуло, діти та дорослі робитимуть її основою гардеробу. Вишиванки для пар мають великий попит, оскільки дозволяють проявити повагу до народу, і сімейну єдність. Але, чи знаєте ви про те, як вони були вигадані?

Поринемо в історію

Знайдені рукописи літописців свідчать, що слов’яни носили вишитий одяг, до 10 століття. Ремесло набирало популярності і після, адже відкривалися школи, які навчали вишиванню. Незважаючи на контакти з іншими країнами та вплив інших народів, культура українців залишилася незмінною. Повага до країни, традицій та обрядів стала основою для автентичного стилю, який зумів зберегтися крізь століття. Цікавим є те, що деякі майстрині робили унікальні мотиви. Бажаєте приєднатися до історії? Купуйте сімейні вишиванки у «Вже-Вже», виявляючи повагу до народу.

Символіка: на що вказували знаки?

Як тільки з’явилося вишивання, усі малюнки мали суворий орнамент, від якого не відступали. Але поступово візерунки ставали яскравішими і привабливішими. Навіть у сучасному одязі можна побачити залишки язичництва. Різні комбінації кольорів, геометричні орнаменти, рослини та інше – все це стосувалося слов’янських племен. Люди хотіли зобразити своє бачення світу через художні зображення. Найбільш популярними мотивами були:

  • Дуб – символ життя;
  • Барвінок – демонстрація кохання;
  • Виноград – знак благополуччя;
  • Тварини;

Раніше зустрічався одяг, на якому вишивались людські постаті. В сучасному світі, таке оформлення не прижилося, тому у продажу знайти такі вишиванки буде складно.

Колористика

Українська вишивка має в основі кольорову семантику. Відтінками, що мають багатовікову історію, є червоний та чорний. Вони вважалися магічними:

  • Червоний – колір вказував на любов, був знаком сили сонця, пристрасті;
  • Чорний – був символом обряду, потужності і ніяк не відносився до жалоби;

Але, були й інші кольори:

  • Білий – символ духовності, чистоти та моральності;
  • Синій – означав водну стихію;
  • Жовтий – свобода, щастя;

Рідкісними кольорами ниток були коричневі та сірі відтінки. Сучасна вишиванка поєднує різні кольори, створюючи привабливі візерунки. Час іде, і традиції трохи змінюються. Але, повага до народу, культури та країни залишається. Знайти вишиванку ви можете в інтернет-магазині https://vzhe-vzhe.com/param-sim-apos-yam/.

Регіональні відмінності

Залежно від регіону вишивка може відрізнятися. Деякі міста зберегли початковий стиль, інші внесли до нього ще більше фарб. Наприклад, для волинських та полтавських вишиванок характерні рослинні мотиви, що відносяться до магічних. Розвиток торгівлі між регіонами призвів до того, що виник комбінаційний вид орнаменту. Кожен регіон має свій стиль, який не сплутати. Ви можете придбати кілька видів вишиванок, щоб почуватися впевнено.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *