Юрій Юрик: «Теренова гра «Гурби-Антонівці» є обличчям молодіжного руху не лише Тернопільщини, а й всієї України»

Юрій Юрик: «Теренова гра «Гурби-Антонівці» є обличчям молодіжного руху не лише Тернопільщини, а й всієї України»

Всеукраїнська теренова гра «Гурби – Антонівці – 2018» розпочалася 28 квітня у лісовому масиві на території музею «Штаб УПА-Південь», що поблизу села Антонівці Шумського району.

Мета гри — вшанування героїв боротьби українців за незалежність і територіальну цілісність рідної країни, а також підвищення рівня знань про видатних особистостей українського державотворення. Патріотичний вишкіл тривав протягом трьох днів — з 28 квітня до 1 травня.

В урочистому відкритті заходу взяв учать заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Юрій Юрик.

«Цьогоріч минає 74 роки з того часу, як під Гурбами протягом 21-22 квітня відбулося одне з найбільших бойових зіткнень української повстанської армії з регулярними частинами НКВД. Вояки УПА показали гідні приклади як військового мистецтва, так і високого рівня мужності й витривалості, — зазначив Юрій Юрик. — Теренова гра «Гурби-Антоніці» є обличчям молодіжного руху не лише Тернопільщини, а й всієї України. Адже саме тут молоді люди черпають патріотизм та наснагу для того, щоб у майбутньому будувати сильну Українську державу».

У грі, що відбувається на місці найбільшого бою УПА проти НКВД, взяли участь понад 300 молодих людей з усієї України, які жили просто неба і набували досвіду командної роботи, поводження в екстремальних умовах. В той же час знаходять нових друзів, дізнаються про героїзм історії своєї країни та здобувають бажання діяти.

Молодь отримує навички виживання у лісі в умовах, близьких до партизанських, орієнтування на місцевості, а також користування давніми засобами зв’язку.

Суть теренової гри полягає в тому, що учасники діляться на дві команди (2 куреня, кожен поділяється на сотні, чоти, рої – так, як і в УПА), які змагаються між собою за прапори одна одної та за кількість «вбитих» гравців суперника.

Перемогу отримує той, хто захоплює прапор противника і при цьому відстоює свій. З кожним роком це робити стає дедалі складніше, адже командири «куренів» досконало вивчають правила гри, вдосконалюють тактику і стратегію, застосовують сучасні технічні можливості для вдалих маневрів.

Захід організований Мiнiстерством молоді та спорту України та Тернопільською обласною державною адміністрацією у партнерстві з Молодіжним Націоналістичним Конгресом – МНК.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares