Таксист Богдан Трут.
У Тернополі розслідують, чи справді постраждалого у ДТП з численними травмами намагалися передчасно виписати з лікарні й таким чином, начебто, пом’якшити судовий вирок винуватцю аварії.
Резонансна дорожньо-транспортна пригода трапилась у ніч на 23 грудня на проспекті Степана Бандери. Тієї ночі позашляховик “Ауді” на великій швидкості врізався в автомобіль таксі й практично розтрощив легківку. У страшній аварії загинув пасажир таксі – 28-річний Олександр Куртіш, син письменниці Лесі Романчук. А водія Богдана Трута з важкими травмами доправили до реанімаційного відділення Тернопільської університетської лікарні.
Під час досудового розслідування молодого чоловіка, що був за кермом “Ауді”, працівники міліції затримали за підозрою у вчиненні важкого злочину. Нині він перебуває у слідчому ізоляторі.
Перед минулими вихідними на сполох забили журналісти місцевих видань. У соцмережах і на сайтах з’явилася інформація: на 19-ий день лікування таксиста виписують з медзакладу додому. І це – незважаючи на те, що в чоловіка переламаний хребет і з ліжка він практично не піднімався.
За інформацією журналістів, хворому не пояснили, чим йому може загрожувати транспортування у такому стані. Та й питання перевезення запропонували вирішувати сім’ї самотужки. Колеги Богдана Трута, таксисти, не могли второпати, як мають занести людину з поламаним хребтом у легковий автомобіль. За словами потерпілого, не повідомили йому і про необхідність перебування на ортопедичному ліжку.
Після резонансу в ЗМІ керівництво лікарні поспішило запевнити журналістів: ситуація, що виникла – непорозуміння. Мовляв, стан пацієнта фахівці обговорювали на консиліумі й після цього запропонували не виписку, а переведення до іншої лікарні, яка ближче до його дому.
Головний лікар Тернопільської університетської лікарні Василь Бліхар.
– Хворого не виписуємо, продовжуємо лікувати. Я особисто спілкувався з ним, він не має претензій до лікувального процесу, – зазначив голований лікар медзакладу Василь Бліхар. – Стан пацієнта задовільний. Є наслідкові явища після травм – перелом хребта, больовий синдром залишається. Тож хворий перебуватиме у нашому стаціонарі ще принаймні тиждень, а після контрольного обстеження приймуть рішення про подальше лікування. Те, що сталося, я би назвав непорозумінням.
Чи був тиск на лікарів і чи діяли вони, як належить, адміністрація медичного закладу з’ясовує, а міліція запевнила – слідство буде неупередженим.
«Як відомо, у дорожній пригоді загинула людина й слідчі у будь-якому випадку надалі кваліфікуватимуть дії підозрюваного за ч. 2 ст. 286 КК України. Працівники міліції ніяким чином не впливають на процес лікування потерпілого таксиста. Термін його перебування у медзакладі є виключно компетенцією медиків», – зазначили в обласній міліції.
Випискою лежачого хворого зацікавилася і прокуратура. Комісію для власного розслідування створили в обласній раді, у чиєму підпорядкуванні перебуває Тернопільска університетська лікарня.
На думку родини загиблого в аварії, завчасна виписка таксиста могла суттєво вплинути на кваліфікацію ступеня важкості завданих травм, а відтак і на термін відбування покарання підозрюваного у вчиненні аварії. Зокрема, якщо постраждалий проведе в лікарні 21 день, це буде обтяжуючим моментом у кримінальній справі.
Антоніна БРИК.
це ще раз доказує, яка прогнила наша медицина. лікарі бідкаються, що у них малі зарплати, але при цьому вони ніколи не запитують, чиї гроші у пацієнтів. навіть, коли не можуть допомогти, все одно вимагатимуть гроші. подиавіться, кожен медик відкриває свій приватний кабінет, а ще, як правило, всі посилають своєх дітей теж вчитися у медичний. чого б то?