За годину праці українці заробляють мінімум 32 центи і вимирають майже найшвидше у світі

За годину праці українці заробляють мінімум 32 центи і вимирають майже найшвидше у світі

Декларації про доходи окремих українських політиків та посадовців нагадують конкурс «злидарів» і багатих родичів, зокрема дружин. Самі заробляють небагато. Зате дружини «тяжкою працею» товчуть мільйони. І, виходить, утримуть «бідних» «слуг народу». А взагалі, декларації є свідченням того, що Україною керують дуже заможні люди. Багато хто з декларантів оприлюднив мільйонні доходи. Здавалося б, політики та управлінці, які вміють заробляти гроші, мали би бути чудовими державними менеджерами. На жаль, це не так.

Бідний депутат – багата дружина

Жартують, що головна тенденція нинішньої Верховної Ради: бідний депутат – багата дружина.

Віктор Балога, наприклад, якого у пресі називають господарем Закарпаття, задекларував за 2015 рік скромних 79 тисяч гривень. Це – депутатська зарплата за рік. Зате дружина нардепа поповнила сімейний бюджет на 12 мільйонів. Невістка ж Балоги дала фори свекрусі: задекларувала 100 мільйонів гривень.

Позафракційний депутат, екс-голова ЦВК Сергій Ківалов, торік заробив «лише» 531 тисячу гривень. Зокрема, нардеп задекларував майже 74 тисячі гривень зарплати, 96 тисяч доходу від наукової чи викладацької діяльності, 157 тисяч – дивідендів, 204 тисячі – як «пенсію» і «кошти, пов’язані з виконанням депутатських повноважень». І 1440 євро (41 тисяча гривень), які заробив у Франції. А ось дружина нардепа заробила 6,14 мільйона гривень, із яких понад 2,3 мільйона – зарплата.

Нинішній керівник Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський живе «на одну зарплату». Про це свідчить його декларація. Заробіток Охендовського – 311 тисяч гривень. Тим часом, дружина і три доньки високопосадовця заробили 1,365 мільйона. Це – прибуток від підприємницької діяльності.

Голова фракції «Блок Петра Порошенка» у Раді Юрій Луценко задекларував 76406 гривень доходів. А його сім’я – понад три мільйони.

Глава адміністрації президента Борис Ложкін заробив за рік менше, ніж витратив на презентацію своєї книги «Четверта республіка». Згідно з декларацією, загальна сума скукупного доходу Ложкіна склала 627866 гривень. А публікація та презентація літературного «шедевра» обійшлася у 668319,84 гривні. Зате родина політика – дружина Надія Шаломова і мати Лариса Ложкіна, заробили 17 мільйонів 602 тисячі 794 гривні. Переважно, дивіденди і проценти. Зарплатні – лише 11602 гривні.

Подібні приклади можна продовжувати. Невже політики справді думають, що суспільство таке наївне і вірить у все це? Чи «слугам народу» байдуже? Як і байдуже, як виживають українці.

До ЄС із 45 євро в кишені?

Політики нарікають, що працездатних українців стає менше. Одні виходять на пенсію, інші – їдуть на закордонні заробітки. А що зробили українські президенти, уряди, місцеві чиновники, аби люди почувалися соціально захищеними, отримували гідну платню?

Європейське бюро статистики «Євростат» оприлюднило середню вартість погодинної робочої сили в Євросоюзі у 2015 році (за винятком сільського господарства і держуправління). За годину роботи європейцеві у середньому платять 25 євро, а в зоні євро – 29,5.

Щоправда, не у всіх країнах. Болгари отримують лише 4,1 євро, румуни – 5, литовці – 6,8, латвійці – 7,1, угорці – 7,5 євро. Але, все одно, це значно більше, ніж українці.

Найбільше заробляють жителі Данії – 41,3 євро за годину роботи. У Бельгії – 39,1, Швеції – 37,4, Люксембурзі – 36,2, Франції – 35,1 євро.

У промисловості витрати на робочу силу в ЄС складають 25,9 євро і 32,3 – у зоні євро. У сфері послуг – 24,9 і 28,6 євро відповідно. В будівництві – 22,4 і 25,8 євро.

Отже, середня зарплата в Данії сягає 10 тисяч євро на місяць. А мінімальна платня в Україні – 45 євро (1378 гривень).

У США мінімальний розмір оплати праці складає $7,25 (190-195 гривень) за годину. Українці ж заробляють за годину мінімум 32 центи – у 23 рази менше, ніж американці.

Ліки вартують, наче коштовності

За даними ООН, українці вимирають майже найшвидше у світі. Причина – війна і криза.

Немає жодного регіону, де б смертність знизилася, констатує Державна служба статистики. У 2015 році смертність перевищила народжуваність на 169 тисяч осіб: народилося 411,8 тисячі дітей, а померло 594,8 тисячі людей.

Якщо війна триватиме, це стане неабиякою демографічною проблемою для країни. Адже із життя йдуть молоді чоловіки.

Також вбивають українців хвороби, бідність і непомірно дорога медицина. Деякі ліки вже вартують, наче коштовності.

Торік скористатися гарантованою нам Конституцією безкоштовною медициною змогли тільки 3,8 відсотка хворих українців. Серед пацієнтів, які лікувалися останні 12 місяців у лікарнях, 92,6 відсотка за власний кошт купували медикаменти, 80,3 відсотка – їжу, 65,2 – постільну білизну. Про це, з посиланням на дані Держстату, пише доктор економічних наук Андрій Ревенко у «Дзеркалі тижня».

Крім того, торік на 38 відсотків збільшилася кількість родин, які через зростання цін не можуть собі дозволити отримати необхідну медичну допомогу, придбати ліки й медвироби. У такій ситуації опинилася чверть українців.

…Раніше неспроможність навести лад у країні, провести реформи, дати шанс українцям жити по-людськи, державні мужі списували на різноманітні кризи. Тепер – ще й на війну. Проте, самі не бідують, судячи із задекларованих мільйонів та офшорних скандалів.

Ольга ЧОРНА.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *