Мрії окремих людей і мешканців цілої країни про її майбутнє схожі. Кирило Богданюк до втілення своєї ішов шість років. У дитбудинку на Херсонщині, де він ріс, навчився малювати. Тоді ж переконався, що мистецтво має терапевтичний ефект. Воно допомогло Кирилу, який народився із важкою недугою – церебральним паралічем, знайти не лише своє покликання, а й нову родину.
Зараз хлопець навчається на четвертому курсі юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету на соціального робітника. Кирило продає свої картини на благодійних аукціонах і проводить майстер-класи для сиріт і хворих діток. Але найбільшою його мрією був свій терапевтичний центр, де такі ж, як і він, хлопці та дівчата разом би вчилися втілювати свої мрії.
Вчора це здійснилося – в рідному університеті Кирила з’явилася його «Лабораторія мрій». Затишна і простора аудиторія, з новими стільцями і столами, зі зручним диванчиком і новою технікою, з книжками і картинами хлопця стане місцем натхнення для всіх, хто цього потребує.
На відкриття лабораторії до Тернополя спеціально приїхав відомий економіст, а нині – народний депутат і лідер партії «Основа» Сергій Тарута. Півроку тому на зустрічі зі студентами ТНЕУ він дізнався про мрію Кирила і допоміг її втілити.
Мистецтво маленьких речей
– Кирило в нас особливий і дуже світлий студент, – розповідає викладач хлопця, заступник декана юридичного факультету Оксана Коваль. – Можна подивуватися його силі духу й тому, наскільки він любить життя і вірить у нього. Зараз у нього є прийомна сім’я і він справляється зі всім. Але через те, можливо, що сам виріс у дитячому будинку, він захотів допомагати іншим. Коли взимку в університеті побував Сергій Тарута, Кирило захотів подарувати йому картину. Сергій Олексійович був вражений майстерністю нашого студента і захотів допомогти.
У масштабах держави це маленька, хоч і хороша, справа, а для Кирила – втілення мрії. Багато років тому мистецтво, яким він тепер допомагатиме іншим, поєднало його з прийомною мамою. До дитбудинку, де жив хлопець, режисер лялькового театру, художниця Алла Бехтольд прийшла, аби провести дітям майстер-клас з енкаустики – незвичного способу малювання з допомогою гарячої праски. Сам процес такого малювання є терапією – допомагає розслабитися, розвиває фантазію і творчість. Під час навчання хлопець здружився з художницею, а згодом її сім’я стала для нього рідною. Повіривши у себе, він навіть вирішив знайти батьків, які його народили, зумів зрозуміти їх, пробачити і тепер, розповідає, має багато рідних людей.
– Кожна людина потребує відпочинку, підтримки, щоб набратися сил і піти далі. Ця лабораторія стане таким місцем, – розповідає Кирило. – Тут відбуватиметься арт-терапія – і малювання праскою, і терапія казками. У когось, може, є мрії, які нема можливості здійснити. Всі можуть прийти сюди і ми разом створимо план для їх втілення. А ще сюди зможуть приходити наші студенти, зробити собі каву, сісти на диванчик і просто відпочити. Такі маленькі речі, але вони дуже ефективні й потрібні.
Якою бачить Україну один з найуспішніших економістів світу
– Сьогодні я в Тернополі з гарною місією, – зауважив під час відкриття лабораторії Сергій Тарута. – Кирило унікальний, він має обмежені фізичні можливості, а з іншого боку – показує всім, що ніякі проблеми не зупинять людину, якщо в неї є мрія і вона докладає зусиль для її здійснення. І це, я впевнений, буде гарний приклад для інших.
Під час зустрічі зі студентами університету Сергій Тарута розповів про те, як йому самому вдалося здійснити свої дитячі мрії та пройти шлях від дитини з простої сім’ї до одного з найуспішніших економістів і підприємців світу.
Як відомо, недавно партія «Основа» висунула Сергія Таруту кандидатом у майбутніх виборах президента України. На відкриття лабораторії політик прийшов зі своєю тернопільською командою. Тому під час спілкування молодь цікавилася, як вони планують реформувати державу і що потрібно, аби втілити тепер мрії не лише однієї людини, а більшості українців.
– Я народився на околиці Маріуполя, після інституту пішов працювати на завод «Азовсталь», майстром у мартенівському цеху, – розповів Сергій Тарута. – Згодом дійшов до керівних посад, вдалося зробити завод одним з кращих в Україні. Були колосальні напрацювання і щоденна робота над реалізацією цілей. Я займався і займаюся бізнесом, ніколи не бажав бути політиком. Війна змусила зайнятися справою, якої для себе я не очікував. Це був виклик, коли постав дуже великий вибір – чи відстоюєш свої особисті інтереси, чи служиш державі. Я погодився стати головою Донецької ОДА, коли територія була захоплена, коли за нами кожен день ганялися машини бойовиків. На жаль, тоді ніхто не слухав, що я пропонував у Донецьку, але дали можливість захистити Маріуполь. Після цього я став депутатом і прийняв дуже непросте для себе рішення – створити політичну партію, яка б об’єднала людей, мотивованих змінювати життя країни.
Оцінюючи ситуацію в Україні, Сергій Тарута назвав три найбільші виклики, які постали перед державою. Це – бідність, яка сьогодні змушує українців виживати. Це – війна, яка руйнує наше майбутнє. І міграція, яка залишає майбутнє країни без людей.
Відповідаючи на запитання студентів, політик представив Стратегію розвитку країни, з якою має намір балотуватися у президенти.
– Я мрію, щоб на прикладі корпорації й бізнесу, який я розвивав, показати можливості України, – підсумував він. – Адже якщо економіка розвивається, тоді вистачає грошей на все. На гарну освіту, культуру, на те, щоб наші міста й люди були заможні. Тоді буде злагода в родинах, селах і регіонах. Для розробки стратегії було залучено багато людей – промисловці, науковці. Вони детально прописали план розвитку країни до 2030 року. Адже те, що ми маємо зараз, це не перемога Росії. На жаль, це програш України. І 2019 рік буде роком вибору, чи реалізує Україна свій потенціал іти далі.