Заручники бідності, або чому в Україні немає великих знижок перед святами?

Заручники бідності, або чому в Україні немає великих знижок перед святами?

Цьогоріч у торговельних мережах не знайти таких великих знижок, які були в попередні роки. А ті, що є, розповсюджуються не на сотні найменувань, а лише на десятки. Такий висновок можна зробити, завітавши до найбільших торговельних мереж та їх інтернет-магазинів. Про це написав директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook.

Багато знижок, які зараз пропонуються, є звичайними тижневими, а не різдвяними або новорічними. Це пов’язано з низькою купівельною спроможністю українців, яка, за даними Асоціації постачальників торговельних мереж, знижувалась увесь рік.

«Прибутковість мереж, що знижується, та бажання компенсувати це напередодні Різдва і Нового року штовхає рітейлерів тримати ціни. Раніше можна було побачити велику кількість акційних пропозицій ще в листопаді. Зараз залишилось менше двох тижнів до 2019 року, а цікаві пропозиції можна знайти переважно щодо алкоголю. Саме на спиртне середньої та вищої цінових категорій найбільше знижок. Вони сягають 40 відсотків, але в середньому – 20 відсотків. На дешеві напої неможливо знизити ціну. Бо вона не може бути меншою, яку встановила держава», – зазначив Дорошенко.

Він додав: найкращими місцями покупок продуктів перед святами є оптові ринки. Але їх всього декілька на всю країну. На другому місці – ярмарки, які проводять у багатьох великих містах. Треті за економією – ринки. Далі йдуть торговельні мережі. І найдорожчими є крамниці, які багато українців використовують, щоб докупити те, що закінчилось, або вони розташовані поблизу.

І ще експерт пояснив таке: якщо надання знижок не призводить до збільшення прибутків, то для бізнесу не має сенсу їх робити. У країнах із високим рівнем життя більша знижка стимулює більше купувати. Тому там знижки у період розпродажів техніки, одягу та взуття сягають нечуваних для нас та чесних 80 відсотків. «А ми є заручниками нашої бідності», – підсумував експерт.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *