Збереження та охорона земель: аналіз і пропозиції від студентів ТНЕУ

Збереження та охорона земель: аналіз і пропозиції від студентів ТНЕУ

Відбулося онлайн-засідання студентського гуртка «Земля в порядку» за участю студентів-геодезистів та студентів спеціальності «Експертна оцінка землі та нерухомого майна» на тему: «Збереження та охорона земель як основа їх раціонального використання». Модераторами зустрічі виступили куратор груп ГЗ-11 та ГЕОЗ-11 доцент Ірина Василівна Любезна і студентський декан факультету аграрної економіки та менеджменту Андрій Слота.

Під час онлайн-засідання учасники розглянули механізм організації збереження й охорони земель аграрного сектора, запропонували найважливіші заходи, спрямовані на зменшення антропогенного й техногенного навантаження на землі сільськогосподарського призначення.

Учасники дослідили та проаналізували сучасний стан земель сільськогосподарського призначення. Доведено, що охорона земель є не лише невід’ємною складовою процесу раціонального використання земель, а його фундаментальною основою, яка забезпечує захист земель від впливу негативних чинників природного та антропогенного походження, збереження продуктивності сільськогосподарських угідь, підвищення їх екологічної стійкості та родючості, створення раціонального землекористування.

Студентами обґрунтовано, що перед адекватними державними органами постає завдання формування нової аграрної політики функціонування цих агроформувань, яка би обов’язково поєднувала використання земель із заходами щодо  їхнього  покращення та охорони. А з цього – висновок: у сучасних реаліях нагальним є завдання формування таких власників і користувачів, які би поєднували використання земель із одночасним збереженням й охороною ґрунтів. Раціональне використання земельних ресурсів можливе тоді, коли економічна діяльність буде проводитися з дотримання екологічних вимог, спрямованих на охорону землі як основу землекористування.

 

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares