Про творчу майстерню «ЯRостОК» я дізналася із фейсбуку. Зацікавила незвична ідея, яскраві фото зелені та цікава інформація про живу їжу, що дуже корисна для людського організму. Вирішила не лише побачити все на власні очі, але й скуштувати продукцію, яку так натхненно і щиро популяризують тернополяни.
«Навіть 50 грамів пророслого зерна щодня принесуть користь людині»
Зелену ферму обладнали в однокімнатній квартирі. Мікрозелень горошку, соняшника та конюшини вирощують вертикально. У спеціальних лотках пророщують зерна пшениці, вівса, ячменю, соняшника. Вся ця конструкція обладнана системою поливу, виглядає вона надзвичайно цікаво. Це ніби невеличка грядка у звичайній міській квартирі.
Творча майстерня «ЯRостОК» – це соціальний експеримент, об’єднання людей, які люблять природу і хочуть жити у гармонії з нею.
«Наша мета – поєднати творчість, працю, приносити користь суспільству, а також мати можливість отримувати необхідний мінімальний рівень матеріального самозабезпечення для себе і своїх близьких в умовах міста», – заявляють учасники проекту. Вже за кілька місяців роботи вони змогли цього досягти і тепер радо розповідають про свої напрацюваннями іншим.
Здоровий спосіб життя і корисна їжа поступово стають популярними в Україні. Тому ідея тернополян має хороші перспективи на майбутнє.
«Їмо живу їжу і взимку не хворіємо»
Тернополяни надзвичайно відповідально ставляться до своєї роботи. Вертикальні ферми для пророщування сконструювали самотужки – все налаштували і відрегулювали, щоб отримувати якісний продукт. Зерно, яке використовується для пророщування, вирощене без застосування хімікатів. Є навіть відповідний сертифікат, еквівалентний стандарту Європейського Союзу, що це засвідчує. Вода для виробництва – джерельна.
«ЯRостОК» – це справа з душею, команда, яка любить свою роботу. Паперові горнятка, у яких доставляють пророщені зерна, розмальовують власноруч. Ще тут виготовляють ярбокси вирощування мікрозелені, які максимально прості і зручні у використанні, кожен може встановити їх у своїй оселі.
Тернополянин Євген придбав ярбокс для своєї родини і тепер вони мають можливість самотужки вирощувати мікрозелень та пророщувати зерно.
Також вже з’явилася настільна гра «ЯRостОК», яка допоможе відволікти і дітей, і дорослих від мобільних гаджетів і зацікавити чимось новим.
Засновники «ЯRостОК» переконані, жива їжа допоможе відновити зв’язок з природою.
І смачно, і красиво
Проросле зерно і мікрозелень сьогодні для багатьох з нас залишаються ноу-хау. Насправді виростити їх вдома може кожен мешканець багатоповерхівки і регулярно споживати. Зерно для пророщування і насіння для мікрозелені можна сьогодні легко купити. Та й технологія зовсім не складна. Якщо є бажання, то можна це зробити самому. Зелень чудово смакує. Цікаво, що паростки гороху, соняшника, якими мене пригостили, нагадує смак самого насіння соняшника або ж молодого гороху. У «ЯRостОК» запевняють, радо допоможуть усім, хто зацікавиться такою справою. Це навіть може бути маленьким бізнесом для жителів багатоповерхівок, які не мають роботи, але мають вільну кімнату у квартирі.
У «ЯRостОК» вже є база постійних клієнтів. Але вони стараються постійно популяризувати цю їжу – пригощають знайомих, друзів. Багато з тих, хто скуштував раз, починають замовляти постійно.
Окрім пророщеного зерна і мікрозелені, ентузіасти виготовляють зубну пасту на основі березового вугілля «Берегиня». Кажуть, саме так в давнину чистили зуби наші предки – вона абсолютно не шкідлива, її можна з’їсти. До вугілля додають мед та трішки ефірних олій. А ще самі створюють натуральний антисептик для рук.
У «ЯRостОК» переконані: саме за живою їжею і природними засобами майбутнє людства. Адже сьогодні усі ми починаємо усвідомлювати, що чим більше віддаляємося від природи, тим складнішим стає наше життя. Тернополяни перевірили на собі, що жива їжа зміцнює здоров`я і рятує від хвороб. До того ж, це смачно. Тож, спробуйте і ви!