ЗУНУ співпрацюватиме зі словацьким університетом Костянтина Філософа в Нітрі

ЗУНУ співпрацюватиме зі словацьким університетом Костянтина Філософа в Нітрі

Міжнародна співпраця Західноукраїнського національного університету із провідними закладами вищої освіти світу поглиблюється. Нещодавно декан соціально-гуманітарного факультету Оксана Гомотюк та заступник декана Юрій Щербяк обговорили партнерство з науковцями університету Костянтина Філософа в Нітрі, який у рейтингу webometrics.info посідає шосте місце серед словацьких університетів. У ньому навчається понад 6700 студентів.

УКФ активно займається міжнародною діяльністю. Ініціатором співпраці між УКФ та ЗУНУ є проректор із міжнародних зв’язків, доктор наук, доцент Мартіна Павлікова, проректор із науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність) Уляна Коруц і професор Юрій Щербяк.

Перемовини між університетами почалися у листопаді 2023 року й завершилися підписанням угоди про співпрацю між Університетом Костянтина Філософа в Нітрі (Словаччина) та Західноукраїнським національним університетом (Україна).

Наступним кроком стало проведення спільного дослідження і публікація його  результатів. Усі матеріали успішно пройшли рецензування, а згодом будуть опубліковані у виданнях, що входять до баз даних WOS та SCOPUS. До проведення дослідження долучилися науковці ЗУНУ: доктор педагогічних наук, професор кафедри освітології та педагогіки Володимир Чайка, доктор психологічних наук, завідувач кафедри психології та соціальної роботи Андрій Гірняк, а також словацькі колеги: доцент Петер Кондра з філософського факультету УКН, доцент Мирослав Тврдон із факультету соціальних наук та охорони здоров’я, доктор філософії Ян Францісті з факультету природничих наук та інформатики.

У квітні 2024 року, на запрошення ректора УКФ професора Лібора Возара, планується робочий візит адміністрації університету ЗУНУ до університету Костянтина Філософа в Нітрі. У планах – обговорення спільного міжнародного проєкту на 2024 рік, співпраця у рамках програм Erasmus + KA 171 між УКФ та ЗУНУ. Словацькі колеги відкривають ці програми академічної мобільності для науково-педагогічних працівників та студентів ЗУНУ, що сприятиме підвищенню якості освіти, обміну досвідом, розвитку університету й української науки.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *