21-річний солдат Ростислав Мишка з Тернопільщини отримав чотири нагороди за героїзм (ФОТО)

21-річний солдат Ростислав Мишка з Тернопільщини отримав чотири нагороди за героїзм (ФОТО)

Хлопець з села Плебанівка Теребовлянського району три роки мужньо захищав батьківщину у зоні АТО

Військовослужбовця Тернопільської окремої артилерійської бригади оперативного командування «Захід» 21-річного Ростислава Мишку нагородили чотирма відзнаками. За прояв героїзму та відваги солдату вручили державну нагороду Перзидента України «Захиснику Вітчизни», а також «Знак пошани», «Учасник АТО» і нагрудний знак «Учасник бойових дій».

Ростислав Мишка  родом із села Плебанівка Теребовлянського району. Не чекаючи призову чи мобілізації, він пішов служити за контрактом. Після тренувань у навчальному центрі, майже три роки перебував на передовій.

– Я хотів служити саме в зоні проведення антитерористичної операції. Казав, якщо в зону АТО не відправлять, контракт не буду підписувати. Це був мій свідомий вибір, – зізнається Ростислав. – Бажання служити, напевне, з’явилося після розповідей старших людей про війну, а ще коли почалися події на Сході, розумів, що залишатися осторонь не можна, і пішов служити.

Хлопець відмовився покидати своїх бойових побратимів навіть після наказу Міністра оборони України про вихід із зони АТО, кому ще немає 20 років. Військовослужбовець написав рапорт, щоб його залишили у підрозділі. Відтак продовжив службу на Сході.

У 2016-му солдат отримав поранення в шию під час чергування на спостережному пункті у Луганській області. У приладі нічного бачення Ростислав помітив дві ворожі групи, які під прикриттям щільного вогню з гранатометів і ВОПів здійснили спробу зайняти спостережний пункт Збройних сил України. Зав’язався бій. Ростислав зі спостережного посту надавав інформацію вогневим засобам про ціль, паралельно вів вогонь зі стрілецької зброї. Зізнається, на все життя запам’ятав той страшний день. Увечері серйозно поранили в шию і госпіталізували з поля бою. Тривалий час лікувався, пройшов реабілітацію і повернувся назад в зону АТО.

– Ростислав – надійний побратим, – розповідає його товариш, військовослужбовець Тернопільської артилерійської бригади Роман. –  Не раз з ним заступали на чергування, ділилися своїми переживаннями, мріями. На військовій службі дуже важливо відчувати, що біля тебе є людина, яка постійно підтримує і якій можна довіряти.

Ростиславу урочисто подякували за гідну службу і керівництво військової частини і голова Тернопільської ОДА Степан Барна та народний депутат Олег Барна.

На даний час трирічний контракт військовослужбовця Тернопільської окремої артилерійської бригади Ростислава Мишки закінчується, він повертається додому, у Теребовлянський район.

– Ростислав один із найкращих військовослужбовців, – зазначив т.в.о. командира військової частини А3215, полковник Олександр Машковський. – Будемо чекати, що він відпочине вдома і повернеться у свою частину та знову підпише контракт.

Ростислав же мріє приїхали у рідну домівку і обійняти близьких. Зізнається, можливо, знову піде служити. Але зараз хоче відпочити, а ще в майбутньому мріє створити власну сім’ю.

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *