22 травня – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

22 травня – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

Цього дня у світі відзначають День народження тюбика для зубної пасти, День Шерлока Холмса, Всесвітній день гота, День біткоіни-піци, Міжнародний день біологічного різноманіття, Всесвітній день коктейлю «Палома», Міжнародний день спадкових порід.

судноплавства, День Канадських іммігрантів, День купівлі музичного інструменту, День ванільного пудингу, День приватної винокурні, День пасьянсу, в Гватемалі, Еквадорі – День посадки дерев, на Гаїті – День національного суверенітету, в Шрі-Ланці – День Республіки, у Португалії – День Лейрія, в Ємені – День національної єдності.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 22 травня вшановує пам’ять Миколи Чудотворця (Весняного). Віряни вважають святого захисником і покровителем. Чудотворець оберігає житло від пожеж, рятує людей від бід та допомагає в проханнях. 

Що не можна робити 

У цей день не можна їсти м’ясо. Також не можна відмовляти в проханнях, особливо бідним і голодним. 

Прикмети на 22 травня      

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– який день на Миколу Весняного – таким буде і Миколу Зимового; 

– якщо на інший день після Миколи весняного дощ – літо буде непогожим.

Пам’ятні дати 22 травня, річниці та події

У 853 році в цей день Олаф Білий, син короля Норвегії, прийняв у підпорядкування вікінгів і данців в Ірландії й зробив Дублін її столицею.

У 1846 році в Нью-Йорку було засновано інформаційне агентство «Associated Press». 

У 1849 році Авраам Лінкольн отримав патент за номером 6469 на конструкцію плавучого дока. Досі він – єдиний президент США – володар патенту за винахід.

У 1892 році доктор Вашингтон Шеффілд із Нью-Лондона запатентував тюбик для зубної пасти. Тоді він і подумати не міг, що його дітище стане одним із найактуальніших предметів людського буття. Але Шеффілд не був бізнесменом і не здогадався вчасно запатентувати свій винахід. Через рік після того, як стоматолог запустив випуск тюбиків, про новинку прознав аптекар Колгейт. Він швидко перейняв практику упаковки в туби різних мазей і кремів, а також став володарем прав на цей винахід. У 1896 році Колгейт став виробляти зубні пасти в тюбиках за власною технологією, завдяки чому і тюбик, і паста отримали загальне визнання і в Америці, і в Європі.

У 1906 році легендарні брати Райт отримали патент на свій літальний апарат.

У 1911 році професор технологічного інституту Борис Розінг уперше в світі продемонстрував на екрані електронно-променевої трубки зображення геометричних фігур – прообразу нинішнього телевізійного зображення.

У 1911 році в бельгійському місті Тюен була заснована Міжнародна федерація кінологів. Ініціаторами створення стали Німеччина, Австро-Угорщина, Бельгія, Франція та Нідерланди. Під час Першої світової війни діяльність організації була перервана і частково відновилася тільки у 1919 році. Повністю функціонування організації було відновлено в 1921 році зусиллями Бельгії та Франції. Штаб-квартира розташувалася в Тюені, де знаходиться й нині. Сьогодні в Міжнародну кінологічну федерацію входять національні кінологічні федерації 91 країни. FCI визнає понад 300 порід собак, які класифікуються в 10 основних групах. 

У 1921 році міська влада Чикаго прийняла рішення штрафувати на суму від 10 до 100 доларів жінок, що з’являються на вулицях в коротких спідницях та з оголеними руками.

У 1973 році Роберт Меткалф склав доповідну записку для глави PARC про потенціал технології Ethernet. Цей день загальноприйнято вважати Днем винаходу цієї технології. 

У 1977 році відбувся останній рейс знаменитого «Східного Експресу», яким з 1883 року вирушали мандрівники за маршрутом Париж – Стамбул, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *