25 листопада в Україні – День пам’яті жертв голодоморів, Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

25 листопада в Україні – День пам’яті жертв голодоморів, Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

25 листопада в церковному календарі – день пам’яті святого Климента. Жив він у I столітті та народився у родині язичників. Коли Климент був молодим чоловіком, його мати разом з молодшими дітьми поїхала до Рима. Через десять років вона не повернулася, тому батько також рушив на її пошуки, залишивши Климента самого. Він довго поневірявся і згодом зустрів апостолів Варнаву та Петра, які розповіли йому про Ісуса Христа і охрестили. З часом Климент був призначений апостолом Петром єпископом Римським.

У народі цей день часто називали Клим Холодний.

Матері молилися святому за здоров’я дітей.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 25 листопада:

1764 рік — Станіслав II стає Королем Речі Посполитої;

1795 рік — Станіслав II зрікається престолу, юридична ліквідація Речі Посполитої;

1905 рік — у Лубнах виходить друком перше число газети “Хлібороб”;

1981 рік — Генеральна Асамблея ООН оголошує цей день Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства над жінками;

1992 рік — Кабінет Міністрів України видає постанову “Про випуск в обіг приватизаційних майнових сертифікатів”;

2003 рік — Рада на пропозицію уряду Януковича ухвалює Закон про зменшення рівня мінімальної заробітної плати;

2004 рік — на засіданні Вченої ради Національного університету “Києво-Могилянська академія” з формулюванням «дискредитація іміджу академії» ухвалюють позбавити Леоніда Кравчука звання почесного доктора;

2018 рік — інцидент у Керченській протоці: перший випадок військової агресії Росії проти України, який вона скоїла відкрито, під своїм державним прапором.

Який сьогодні день в Україні і світі

25 листопада в Україні День пам’яті жертв голодоморів. Щороку ця пам’ятна дата припадає на останню суботу листопада. Це — день великого суму та скорботи для українців. Голодоморів в нашій країні було кілька: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр. та 1946-1947 рр. Однак найтрагічнішим вважається період 1932-1933 рр. За цей час від голоду, який був штучно створений на українських землях, померло понад 7 мільйонів осіб. Загиблих вшановують хвилиною мовчання, а по всій країні відбувається захід “Свічка пам’яті”.

Також 25 листопада Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Ця подія — відгомін тих труднощів, які часто зазнають жінки впродовж свого життя (катування, насильство, побиття тощо). Дату обрали 1999 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН, а за шість років до цього створили спеціальну Декларацію із закликами повного викорінення будь-якого насильства щодо жінок.

А ще 25 листопада Міжнародний день обізнаності про ауру. Припадає щороку на третю суботу листопада. День присвячений обізнаності про гостроцікавий аспект людського існування — ауру. Це заклик побачити та дослідити різнокольорові еманації, які, на думку багатьох, оточують кожну людину.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *