30 років щоденної праці, любові до землі та поваги до людей: ФГ «ВІКТОРІЯ-92» вже три десятиліття господарює на Тернопільщині

30 років щоденної праці, любові до землі та поваги до людей: ФГ «ВІКТОРІЯ-92» вже три десятиліття господарює на Тернопільщині

Напередодні Новорічно-різдвяних свят 30 грудня 2022 року у селі Плотича Козівської громади відбулася знакова подія. Місцеве Фë³кторія-92» відзначило 30–річний ювілей своєї господарської діяльності.

Урочистості розпочалися з молитви у сільському храмі Стрітення Господнього, де парох села о. Богдан Зінченко із о. Володимиром Коротницьким відправили Службу Божу. Аграрії в щирих молитвах пом’янули засновника агропідприємства, нині покійного Петра Івановича Пеляка, і дякували Всевишньому за Божу ласку, поміч і благодать для їхнього господарства. Прохали у Господа погожих днів і щедрих врожаїв у наступному році, родинного добробуту, миру та перемоги українського війська у війні з російським окупантом.

Після Богослужіння, озвучених привітань з нагоди ювілею та побажань на майбутнє, було зроблено загальну світлину. До цієї події, керівництво агропідприємства випустило друком історико-публіцистичний нарис «Фë³кторія-92 – 30 років», у якому відображена тридцятирічна діяльність господарства. Працівникам вручили на пам’ять ілюстроване видання, де кожен зміг себе побачити у світлинах, які увіковічували ту чи іншу подію з історії їхньої хліборобської праці. А також відзначили всіх преміями та цінними подарунками.

Аналізуючи тридцятирічний трудовий період господарства, його керівник Олександр Пеляк подякував працівникам, пайовикам та партнерам за співпрацю і побажав, аби агропідприємство і надалі розвивалося та міцніло рік від року.

Олександр Пеляк.

«30 років ФГ «Вікторія-92» – це 30 років щоденної наполегливої праці, тривог, успіхів і перемог. Це 30 років безмежної відданості і любові до землі та поваги до людей. За період 30-річної діяльності нам є чим пишатись. На машинно-тракторному дворі стоїть сучасна високоефективна техніка для обробітку землі і забезпечення новітніх аграрних технологій. На території току новозбудований сучасний елеватор із доведеною до стандартів готовою продукцією, а склади наповнені сертифікованими засобами захисту рослин та мінеральними добривами. На полях – росте наступний урожай.

Однак найбільшим надбанням є наш трудовий колектив, команда однодумців, з якими ми творимо історію ФГ «Вікторія–92». І нехай ця історія буде безкінечною», – відзначив Олександр Пеляк.

Сучасний елеваторний комплекс ФГ “Вікторія-92”.

…А все починалося так. На зорі незалежності України, восени 1992 року у селі Вікторівка, що на Козівщині, одне із перших у районі утворилося приватне селянсько–фермерське господарство. Його засновником став житель села Петро Іванович Пеляк, що взяв для обробітку в оренду 100 гектарів землі. Саме тоді  восени, фермером на вікторівецькому полі були прокладені перші скиби ріллі під посіви наступного урожаю. Так, з чистого листка, розпочало свій трудовий літопис невеличке приватне агропідприємство, яке надалі стало відоме, як потужне високотехнологічне ФГ «Вікторія–92», що увійшло в новітню історію нашого краю.

Петро Пеляк.

То був непростий час. Україна перебувала в надзвичайно тяжкій економічній кризі. Панувала галопуюча інфляція, безгрошів’я, та бартерні розрахунки, нестримно зростали ціни на товари першої необхідності, а на енергоресурси у сотні разів. Не працювали фабрики, заводи, банкрутіли одне за одним підприємства. Не засівалися поля. Тисячі земельних площ пустували, заростали бур’янами, порожніли тваринницькі ферми. На очах розпадалася колгоспна система, занепадали села, зубожіли люди.

В такому розбурханому морі економічного хаосу 42- річний вікторівецький фермер не розгубився, а без остраху ринув в нові реалії життя. Долаючи труднощі, поборюючи негаразди і ризики, що були на кожному кроці зумів в такій ситуації вистояти і впевнено ступати світанковими росами назустріч своїй хліборобській долі. Не просячи у держави нічого на порожньому місці за селом посеред поля заклав господарський двір і власними силами розбудував виробничу базу. Так на околиці Вікторівки виросла фермерська садиба, яку односельці тепло називали «фазенда». А згодом напроти двору було висаджено сад з понад 1500 плодових дерев, який неймовірно прикрасив садибу.

Продовжуючи свою історію агропідприємство стало зростати, поступово нарощувати виробничу потужність і збільшувати свій земельний фонд насамперед вікторівецькими паями, які йому віддали односельці. А також збільшило площі орендованих земель за рахунок пайовиків тих колективних господарств, що розпалися. Тож починаючи зі 100  гектарів, невдовзі воно вже обробляло до трьох тисяч гектарів орендованих земель і на початок 2000  року міцно стало на ноги.  Для обробітку запущених полів, які кілька років стояли облогами, фермер став закупляти і застосовувати високоефективну сільськогосподарську техніку і залучати до виробничого процесу молодих фахівців. Вони почали сміливо запроваджувати у виробництві новітні технології, а занедбанні землі перетворювати на охайні оброблені ниви, що дало великий стрибок виробничих показників і подвійний ріст урожайності.

Побачивши успішний розвиток ФГ «Вікторія–92» селяни занепалого плотичанського колективного сільськогосподарського підприємства у 2004 році  висловили Петру Івановичу повну довіру і запросили до свого села господарювати. Одностайно віддали йому для обробітку свої земельні, а згодом і майнові паї. І вже навесні того року плотичанські ниви, що лежали облогом, були засіяні. Невдовзі плотичанський господарський двір став центральною садибою фермерського господарства і наповнився адміністративною, сушильно–очисною, зернозберігаючою та іншою розбудованою виробничою інфраструктурою з високоефективною потужною сільськогосподарською технікою і агрегатами виробництва провідних компаній світу. А обсяг земельного фонду досяг обробітку  4,5 тисячі гектарів ріллі. Села Вікторівка і Плотича, що разом розвиваються майже два десятиріччя, стали селами європейського рівня.

За структурою виробництва агропідприємство нині базується на вирощуванні озимих і ярих зернових, ріпаку, сої, соняшнику та кукурудзи, постійно втілюючи передові світові технології та одержуючи високі врожаї: пшениці – понад 80 ц, ячменю – не нижче 70 ц, ріпаку – 45–50 ц, сої – 37–40 ц, соняшнику – 40–50 ц, кукурудзи на рівні 120 ц із кожного гектара.

Із збільшенням у господарстві земельних угідь та валового виробництва продукції і доведення її до стандартних кондицій зберігання, крім наявних складських приміщень у 2018 році було збудовано склад – металічний безкаркасний ангар на 8 тисяч тонн зерна, а 2021–2022 роках введено в експлуатацію побудований сучасний елеваторний комплекс з можливістю просушування однієї тисячі тонн зерна за добу потужністю одночасного зберігання 30 тисяч тонн готової продукції.  Таким чином, доведена загальна зернозберігаюча потужність на 50 тисяч тонн якісної продукції дає можливість  агропідприємству бути конкурентоспроможним на зерновому ринку і без проблем реалізовувати продукцію.

Працівники ФГ “Вікторія-92”.

Крім виробництва сільськогосподарської продукції у господарстві важливу роль відіграє будівельна галузь. За 30 років діяльності будівельники господарства звели десятки важливих об’єктів виробничо–господарської та соціальної інфраструктури. Провели безліч робіт та капітальних ремонтів культурно–освітніх закладів, храмів. Побудували чотири сучасні спортивні комплекси, дитячі ігрові та спортивні майданчики у селах, де господарство орендує землі. А адміністративний будинок, зведений ними у Плотичі, своєю красою і дизайном неймовірно прикрасив центральну сільську вулицю.

Завдяки злагодженій роботі професійного трудолюбивого колективу спеціалістів, механізаторів, водіїв, операторів, працівників токового двору, персоналу побутових послуг агропідприємство щорічно досягає успішних результатів. Трудовий колектив постійно здатний на високому рівні вирішувати всі виробничі завдання і готовий до різних викликів часу. Зі свого боку керівництво господарства серед головних питань на перше місце завжди ставить добробут працівників, належну заробітну плату. Також старається на відповідному рівні забезпечувати їм виробничі та побутові умови праці і харчування. Суттєво важливим є те, що у господарстві намагаються не хлібом єдиним жити, а при кожній нагоді дати людям відпочити від напруженої праці, відзначити  свята, бути присутніми на відправі в місцевих храмах сіл Вікторівки чи Плотичі. Відсвяткувати День села, розважитися спортивними заходами і дозвіллям.

 Підприємство роками  організовує для колективу туристичні поїздки мальовничими місцями нашої країни, а саме у Карпати, Буковель, Львів, Кам’янець–Подільський, Хотин та в інші історичні місця краю. У господарстві значна увага приділяється фізичній культурі і спорту серед сільської молоді, фінансується ряд спортивних заходів і виділяються кошти на утримання спортивних команд. До речі, багато років поспіль село Вікторівка має звання «Краще спортивне село Тернопільщини».

Зустрічаючи 30-річний ювілей, ФГ «Вікторія–92» стало далеко відомим не тільки своїми трудовими досягненнями, але й постійною благодійною діяльністю: допомогою українському війську, воїнам АТО та їх сім’ям, хворим, одиноким людям, церковним і територіальним громадам, закладам медицини, освіти, культури і спорту. А також  розвитком місцевих талантів, відродженням української духовності та народних традицій.

 В успішному розвитку ФГ «Вікторія–92 протягом тридцятирічного періоду перш за все велика заслуга колишнього керівника Петра Івановича Пеляка, що створив таке потужне сільськогосподарське підприємство і заснував хліборобську династію Пеляків. Зумів  прищепити любов до землі сину Олександру і залучити до  сімейного бізнесу дочку Людмилу, зятя Мирона, невістку Нелю і навіть внучку Анастасію. В дітях та онуках Петро Іванович бачив своє продовження. Тож без всякого сумніву був впевнений, що 2020 року передає свою хліборобську справу у надійні синові руки.

Хліборобська династія Пеляків.

Самовіддана праця Петра Івановича, меценатська, благодійна та громадська діяльність була високо оцінена державними, громадськими та церковними нагородами,  отриманням почесного звання «Заслужений працівник сільського господарства України».

Нинішній молодий керівник агропідприємства Олександр Пеляк завдячує своєму батькові, який багаторічною працею заклав у господарстві надійну основу, що сприяє сьогодні щедрим врожаям на фермерському полі. 20 років спільної з батьком праці і перебраний за ці роки від нього хліборобський досвід, набутий професіоналізм і управлінські навики дозволяють виважено та впевнено вести господарські справи, досягати значних результатів у полі і забезпечувати виконання господарських та соціальних проектів. Зокрема, до нинішнього ювілею господарство завершило будівництво накритого машинно–тракторного двору та ввело в експлуатацію сучасну заправну станцію ємністю 100 тисяч літрів пального. При цьому, ні на мить не забуваючи про війну з росією, яка з лютого точиться в Україні, агропідприємство всебічно надає допомогу Збройним Силам України технікою, коштами, продуктами харчування, матеріальними цінностями та іншими необхідними потребами, аби наблизити нашу перемогу над ненависним агресором.

Тож, відзначаючи трудовими успіхами свій 30-річний ювілей і зустрічаючи нинішнє Різдво Христове, ФГ «Вікторія-92» не зупиняється на досягнутому, а своєю щоденною працею з Божою поміччю і надалі продовжує вирішувати продовольчу безпеку України, упевнено тримати хліборобський стрій на наступні десятиріччя, щоб завжди врожаєм колосилися ниви.

 А Різдвяні свята, які вкотре прийшли до кожної нашої домівки, нехай створюють атмосферу загальної радості, очікування чогось надзвичайного, нового і світлого і такого бажаного миру. Христос рождається! Славімо Його!

Іван ДУФЕНЮК.

с. Плотича Козівської громади.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *