31 травня: чим запам’ятався в Україні та світі цей день

31 травня: чим запам’ятався в Україні та світі цей день

31 травня – день пам’яті святого Феодота. Жив він в III столітті за часів правління імператора Діоклетіана. Прийняв християнство та навіть приймав в себе вдома вірян, дозволяв проводити богослужіння, таємно ховав тих, хто помер за віру.

Про всі ці справи Феодота імператору не було відомо. Але в тому ж місті жило семеро благочестивих дівиць, які також сповідували християнство і допомагали нужденним. Якось дізнався про це правитель і намагався змусити дівчат поклонитися ідолам. Мучениці відмовилися, за що їх втопили у річці. Феодот прийшов вночі, щоб таємно їх поховати за християнськими традиціями. Дізнався про цей вчинок градоначальник і почав вмовляти чоловіка зректися віри. Але Феодот був непохитним. Його довгий час мучили, а потім відсікли голову.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 31 травня:

1223 рік – монгольські війська під командуванням Субедея і Джебе перемагають русько-половецькі сили у битві на річці Калка;

1859 рік – в Лондоні запускають знаменитий годинник Біг Бен на вежі парламенту;

1868 рік – у Парижі відбуваються перші велосипедні перегони;

1870 рік – професор Едвард Джозеф де Смедт із компанії American Asphalt отримує патент на асфальт (вперше його застосували в липні того же року на Вільям-стріт у Ньюарку);

1879 рік – у Берліні відкривають першу у світі електричну залізницю та демонструють перший електропоїзд, сконструйований Вернером фон Сіменсом;

1884 рік – американський лікар та пропагандист вегетаріанства Джон Келлог отримує патент на кукурудзяні пластівці;

1894 рік – відкривають електричний трамвай у Львові;

1938 рік – українець Антон Губенко здійснює таран та залишається живим;

1946 рік – у Києві створюють літакобудівне конструкторське бюро Олега Антонова;

1988 рік – Всесвітня організація охорони здоров’я оголошує 31 травня Всесвітнім днем без тютюну (World No-Tobacco Day);

1989 рік – на установчій конференції у Неаполі утворюють Міжнародну асоціацію україністів.

Який день в Україні і світі

31 травня в Україні і світі святкують День народження велосипедного спорту. Це свято допомагає долучити до здорового способу життя все більше і більше людей. Дату обрали не випадково, в останній місяць весни 1868 року провели перші в історії велоперегони. Відбулися змагання в передмісті Парижу, в старовинному парку. Дистанція становила 2 км і її найшвидше подолав 19-річний “велогонщик” Джеймс Мур із Великої Британії.

Всесвітній день блондинок. Молоде, але досить веселе свято. Існує два варіанти його походження. За першим, воно було проведене в США 9 червня 2001 року, коли команда білявок-адвокатес вирішила показати колегам-чоловікам, що вони не гірше за них розуміються в юриспруденції. Свято стало символом захисту інтересів і прагнення довести всім, що на інтелект колір волосся жодним чином не впливає. Згідно з другим варіантом, це свято вперше провели 2006 року під час проведення премії “Діамантової шпильки”, номінантками якої стали відомі спортсменки, акторки, співачки, бізнес-леді.

Міжнародний день розсіяного склерозу. Започаткувала подію Міжнародна федерація товариств розсіяного склерозу. Це аутоімунне захворювання, в результаті якого пошкоджуються нерви, спинний та головний мозок людини. Перший випадок був описаний лікарем Жаном Крувельє 1835 року.

Всесвітній день без тютюну. День був заснований ВОЗ, щоб привернути увагу людей до небезпеки тютюну та до тих хвороб, які викликає куріння. Археологічні дослідження підтверджують, що корінні народи Американського континенту культивували тютюн приблизно I століття нашої ери. В ті часи рослина відігравала важливу роль в шаманських церемоніях та обрядах.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *