7 вересня: День заснування Google, Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба, в Україні -День воєнної розвідки

7 вересня: День заснування Google, Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба, в Україні -День воєнної розвідки

7 вересня – день пам’яті преподобного Луки Глибокоречінського. Народився він у місті Каппадокія та в історію Церкви увійшов як третій ігумен Спасової обителі, яка ще називалася “Глибокі ріки”. Всі монахи в монастирі вели аскетичний спосіб життя та постійно дотримувалися посту, який межував з голодуванням. Також ченці щодня поширювали серед людей Слово Боже. Особливою справедливістю та побожністю серед інших вирізнявся Лука.

Серед наших предків існувало чимало цікавих традицій, пов’язаних з цим днем. Зокрема, дівчата заплітали овоч у коси та молилися святому, щоб отримати таке саме міцне волосся як коси з цибулі.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 7 вересня:

70 рік – римляни захоплюють і сплюндровують Єрусалим;

1792 рік – перша група колишніх запорозьких козаків під командою полковника Сави Білого висаджується в Тамані;

1812 рік – відбувається переможна для французів Бородинська битва між військами Наполеона та російської імперії;

1822 рік – Бразильська імперія оголошує незалежність від Королівства Португалія;

1892 рік – у США відбувається перший професійний боксерський поєдинок за сучасними правилами – в боксерських рукавичках і з трихвилинними раундами;

1940 рік – Третій Рейх розпочинає бомбардування Лондона;

1971 рік – у Києві було оголошують про споріднення й братання міст Києва і Кіото.

Цього дня народилися:

1861 рік – ботанік, генетик, еволюціоніст, один з основоположників фітоценології; походив від запорозьких козаків Коржинський Сергій Іванович;

1964 рік – українська художниця Рибачук Марина Василівна;

1970 рік – український партизан Війни на сході України, Герой України (2017) Володимир Жемчугов.

Який день в Україні і світі

7 вересня в Україні святкують День воєнної розвідки. Це професійне свято має за мету продемонструвати громадськості особливе значення значення воєнної розвідки. Адже саме від неї залежить, на якому рівні будуть перебувати і захищатися інтереси держави. В реаліях сьогодення цей день набув особливого значення. Тільки завдяки професійній розвідці, яка надає точні розвідувальні дані, можливо здійснювати якісні прогнози і ухвалювати важливі рішення.

День кіберспорту в Україні. В нашій країні кіберспорт став звичним явищем, яке відрізняється великою аудиторією та сильним впливом на молодь. Саме 7 вересня 2020 року кіберспорт в Україні було визнано офіційним видом спорту. Історія цифрового спорту почалася з таких ігор як Quake, які можна було грати через інтернет або локальну мережу. Популярність подібних ігор призвела до створення першої кіберспортивної ліги, Cyberathlete Professional League (CPL), у США (1997 рік). В Україні ж розвиток кіберспорту просувається за ініціативи Федерації кіберспорту України.

День заснування Google. Дата створена на честь створення однієї з найпопулярніших пошукових систем. Цей день присвячений інноваційним технологіям Google та тому, як він впливає на наше життя. Робота над створенням Google почалася 1996 року. Це був дослідницький проєкт аспірантів Стендфордського університету Сергія Бріна та Ларрі Пейджа. Вони розробили алгоритм під назвою “PageRank”, який визначав зв’язки між сайтами та присвоював їм значення релевантності на основі кількості посилань на інші сайти. Початкову назву BackRub згодом змінили на Google. Доменне ім’я було зареєстроване 15 вересня 1997 року, а саму компанію офіційно відкрили 7 вересня 1998 року.

День зникаючих видів тварин. Дату обрали не випадково. Саме 7 вересня 1936 року настала смерть останнього тасманійського тигра. Вона слугує нагадуванням про важливість збереження унікального біорізноманіття Австралії та інших континентів світу.

Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба. Дату проголосила Генеральна асамблея ООН з метою зміцнення міжнародного співробітництва у сфері покращення якості повітря і зменшення його забруднення.

Всесвітній день поширення інформації про м’язову дистрофію Дюшена. Це досить рідкісна генетична хвороба, яка спричинена нестачею білка дистрофіна. Через це м’язові волокна слабнуть, а з часом заміщуються жировими відкладеннями і руйнуються повністю. Захворюванням хворіють тільки хлопчики.

Всесвітній день знищення військової іграшки (відмови від військової іграшки). Ініціатором створення окремої дати є Всесвітня організація допомоги сиротам та дітям, позбавленим піклування рідних батьків. Таку ідею вона вперше озвучила 1987 року, а наступного вона вже була підтримана іншими країнами світу. Лікарі і психологи все ще сперечаються про військові іграшки. Одні вважають, що за правильного використання вони розвивають у дітей сміливість, бажання захищати, вірність Батьківщині, а інші стверджують, що вони програмують малят на агресію, створюють неправильне уявлення про смерть.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *