9 вересня: яке сьогодні свято, прикмети, що заборонено робити

9 вересня: яке сьогодні свято, прикмети, що заборонено робити

9 вересняу церква вшановує пам’ять Пімена Великого і Пімена Палестинського.

Пімен Великий народився в Єгипті близько 340 року. В юні роки він відчув потяг до самотнього життя і разом із двома рідними братами пішов до Скитського монастиря. Однак 407 року на обитель напали бербери і зруйнували її, а ченці переселилися в руїни язичницького храму. Живучи там, вони вели настільки строгий і праведний спосіб життя, що заслужили цим повагу у місцевих селян. До Пімена і його братів стали стікатися люди, які потребують доброї поради. Настанови ченця пізніше були зібрані в книгу афоризмів. Преподобний Пімен помер у віці близько 110 років.

Пімен Палестинський, пам’ять якого також відзначається цього дня, жив в 6 столітті. Преподобний жив в пустелі, проводячи час у молитвах і роздумах про Бога. Одного разу він розповів ченцю Агафоніку про свій гріх, розплати за який очікував. Коли він був пастухом, перед його стадом йшов чоловік. Пси кинулися на нього, і розірвали. Він міг його врятувати, але не зробив цього. Пізніше йому було відкрито, що він сам помре такою смертю. Так і сталося.

Іменини

Іменини святкують: Володимир, Дмитро, Михайло, Олександр, Степан, Пимен, Іван, Анфіса.

Який сьогодні день в Україні і світі

День тестувальника. Саме 9 вересня 1947 року в Гарвардському університеті вчені проводили тестування обчислювальної машини Mark II Aiken Relay Calculator, однак та постійно давала збій. Ніхто не міг зрозуміли, в чому справа, доки не помітили, що між контактами електромеханічного реле застрягла міль. Одна з вчених (Грейс Хоппер) назвала таку проблему “bug” (“комаха”).

День плюшевого ведмедика (Teddy Bear Day). Цікаво, що цю іграшку назвали на честь 26-го президента США Теодора Рузвельта. 1902 року під час полювання в штаті Міссісіпі він пошкодував маленьке ведмежа.

День чудесних диваків. Започаткували свято в місті Остін (штат Техас). Жителі цього містечка вирішили, що потрібен окремий день для відзначення людей з незвичайною зовнішністю, манерами поведінки чи іншими дивацтвами.

Міжнародний день судоку. Свято створили 2012 року за ініціативи Всесвітньої федерації з пазлспорту (WJPF) – це асоціація юридичних осіб з різних країн світу. Судоку – гра, в якій ігрове поле складається з клітин 9*9. Тому для святкування обрали дев’ятий день дев’ятого місяця року.

Міжнародний день алкогольного синдрому плоду. Дату започаткували 1999 року. Згідно зі статистикою ВООЗ, до 35% українських жінок випивали під час вагітності. За поширенням ФАС (алкогольного синдрому плоду) Україна займає одне з перших місць у світі. Більшість жінок, які вживають алкоголь під час вагітності, вважають, що малі дози нешкідливі для плоду, однак це не так.

День дизайнера-графіка. Започаткували свято 2005 року, як неофіційне святкування 50-річчя легендарного дизайнера-графіка Володимира Чайки. Він зробив вагомий внесок у розвиток графічного дизайну.

Міжнародний день краси. Головна мета свята – підкреслити важливу роль індустрії краси в сучасному світі та показати, що краса може бути не лише зовнішньою, але й внутрішньою.

Народні прикмети

Чутно грім – буде теплим бабине літо.

Багато жолудів – чекайте на сувору зиму.

Багато ягід горобини – восени дощитиме.

В народі 9 вересня називали Анфіса Горобинниця. Цього дня зривали грона горобини та ставили їх вдома, щоб було щастя. Наші предки вірили, що горобина – це потужний оберіг від злих сил.

Що не можна робити

Не можна рвати на городі чужі ягоди.

Не можна ламати гілки на горобині.

Не можна свататися.

Не варто піднімати речі на перехресті.

Не давайте в борг гроші, тому що їх не повернуть.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *