Вимірювання освітлення за допомогою люксметрів

Вимірювання освітлення за допомогою люксметрів

Люксметр — це фотометричний пристрій для вимірювання рівня світлового випромінювання і реального освітлення приміщення. Показник освітлення може впливати на самопочуття людини, її здоров’я та продуктивність праці. Щоб установити, чи відповідає цей показник санітарним нормам у будинках, навчальних і медичних закладах або на виробництві, використовують люксметри.

Такі апарати також застосовують для визначення експозиції під час фото- та відеозйомки, налаштування моніторів, світлової реклами чи сигнальних вогнів, у процесі підбору ламп для теплиць та оранжерей.

Як працює люксметр

Основним елементом приладу є фотодатчик. Після потрапляння світлових променів на фотодатчик їхня енергія передається електронам напівпровідникового фотоелемента. Унаслідок вивільнення електронів виникає струм, величина якого пропорційна освітленню.

Електронні компоненти фіксують зміни пропускної здатності фотоелемента та передають інформацію на процесор. Результат обчислень відтворюється на дисплеї. Правильність даних залежить від розміщення датчика відносно світлового потоку.

Що вимірюють люксметром

Вимірювальні прилади допомагають визначати рівень освітлення, яскравості й коефіцієнт пульсації світла.

Освітлення

Освітлення — це відношення потоку світла в люменах до площі в квадратних метрах. Для проведення вимірювань прилад переводять у потрібний режим і кладуть горизонтально, щоб датчик був спрямований безпосередньо до джерела світла. Далі натискають відповідну кнопку та зчитують дані з екрана.

Яскравість

Яскравість — це показник, що визначає інтенсивність випромінювання світла поверхнею світлового джерела. Одиниці вимірювання яскравості — кандели на квадратний метр.

Щоб розпочати вимірювання, на приладі вибирають необхідний режим, а на екран виводять білий фон. Після цього люксметр підносять до лампи, монітора чи іншого джерела світла на відстань 1 см. Для отримання більш точних даних пристрій тримають максимально нерухомо, а вимірювання проводять послідовно в кількох точках.

Коефіцієнт пульсації

Коефіцієнт пульсації — відсотковий показник, який визначає нерівномірність потоку світла в часі. Існує коефіцієнт пульсації освітлення та яскравості. У першому випадку вимірювання проводять, поклавши прилад на рівну поверхню, у другому — підносять якомога ближче до джерела світла.

Для визначення коефіцієнта пульсації газорозрядних, світлодіодних і люмінесцентних ламп рекомендується почекати 5 хвилин після ввімкнення, щоб вони вийшли на стабільний робочий режим.

Де придбати люксметри

В інтернет-магазині SimVolt представлені люксметри й інші вимірювальні прилади від світових виробників. Понад 10 років компанія співпрацює з популярними брендами контрольно-вимірювальних пристроїв, серед яких Horiba, Flir, Ezodo тощо.

Фахівці сервісного центру SimVolt проводять ремонт, здійснюють гарантійне та постгарантійне обслуговування. Замовлення на сайті приймаються цілодобово, без вихідних.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *