Аграрій з Тернопільщини Петро Пеляк знає, як перетворити невелике господарство на одне з кращих в області

24 роки тому в селі Вікторівка Козівського району було створене господарство «Вікторія-92». Після роздержавлення радгоспу Петро Іванович взяв в обробіток 100 га сільськогосподарських угідь. Так виникло фермерське господарство, яке з часом почало обробляти до трьох тисяч гектарів орендованих земель і за своїми виробничими показниками стало одним з кращих. За високі врожаї сільськогосподарських культур «Вікторія-92» одержала ряд державних відзнак і нагород, а її керівник Петро Пеляк у 2006 році отримав звання Заслуженого працівника сільського господарства України. У 2015 році його ім’я було занесене до книги «Золота еліта Тернопілля».

3

Фермерське господарство «Вікторія-92» з кожним роком розвивається і нарощує виробничі потужності. За власні кошти створена потужна матеріально-технічна база, придбана високоефективна ґрунтообробна та посівна техніка закордонного виробництва. Вона дає змогу успішно обробляти землі пайовиків Вікторівки, Плотичі та інших сіл району. За оренду паїв господарство у повному обсязі та своєчасно розраховується з їх власниками.

Роботу зі складною технікою впевнено освоїли сільські механізатори, переважно молоді хлопці – Віталій Кривокульський, Юрій Корчук, Михайло Пеляк, Андрій Топоровський, Борис Шарван, Іван Полиняк, Михайло Стасишин, Олег Дядьо. Люблять і добре знають свою роботу водії Юрій Криницький, Ярослав Лішнянський, Михайло Починок.

Виробничо-технологічні процеси забезпечують висококваліфіковані спеціалісти: Олександр Пеляк, Федір Головацький, Олег Дмитришин, Володимир Штогун, Людмила Івахів, Мирон Івахів, Василь Головацький, Нестор Пелячик, Олександр Лабівський, Михайло Мельник. Вони впроваджують новітні технології, використовують оригінальні засоби захисту рослин та якісне насіння, що забезпечує високі врожаї.

1

Основні потужності господарства розташовані у Плотичі. На окраїні села сформоване ціле виробничо-технологічне містечко. Тут розташована ремонтна майстерня, склад для зберігання міндобрив, токове господарство. З 2013 року діє зерносушильний комплекс – комп’ютеризована газова сушарка американського виробництва. Завдяки їй зерно відповідає усім світовим стандартам і конкурентоспроможне на сільськогосподарському ринку.

Фермерське господарство і надалі розширює інфраструктуру. Зараз у Плотичі триває реконструкція колишньої колгоспної контори, де буде адміністративне приміщення. Зокрема, тут облаштують робочу їдальню з кухнею, житловий блок для працівників, побутові кімнати й робочі кабінети для спеціалістів.

У господарстві постійно працюють над розвитком і радіють високим результатам праці, адже це – робота усієї команди. Вселяють надію та оптимізм і цьогорічні показники урожайності.

4

Так, за словами Петра Івановича, урожайність озимих цьогоріч склала: пшениці – 84,1 центнера з гектара, ячменю – 85,2, ріпаку – 40. Рекордним став урожай ярого ячменю – 86,1 центнер з гектара. Вирощують і сою, соняшник, кукурудзу, яка також потішила високим врожаєм – 102 центнери з гектара.

Окрім виробництва, значну увагу керівництво господарства приділяє  популяризації здорового способу життя в селі. Для цього у Вікторівці побудований спортивний комплекс, де молодь займається різними видами спорту. Проводять змагання, щорічні сільські спартакіади, різні святкові заходи. У 2016 році відкрили міні-стадіон зі штучним покриттям, де дипломований спеціаліст Борис Палюх тричі в тиждень проводить тренування з футболу для дітей з Вікторівки, Теофіпілки й селища цукровиків. Такий же міні-стадіон планують побудувати наступного року і в Плотичі.

Господарство надає матеріальну підтримку і спортивним командам з інших сіл. Вікторівецькі спортсмени у 2015 році вибороли звання «Краще спортивне село Тернопільщини» і відстоювали честь області на Всеукраїнських змаганнях, де вибороли серед 24 команд дев’яте місце.

«Вікторія-92» постійно займається благодійністю, надає грошову та матеріальну допомогу школам, дитячим садкам, лікарні, закладам культури, церквам, одиноким і літнім жителям сіл, Збройним силам України. Жертвує на соціальні заклади, інші громадські потреби, зокрема, для встановлення ігрових майданчиків, упорядкування сільських доріг, автобусних зупинок. З допомогою підприємства обгороджено кладовище у Плотичі.

5

Відчувають підтримку господарства воїни АТО. За словами голови «Самооборони Козівщини» Романа Мица, Петро Пеляк постійно долучається до допомоги бійцям на передовій.

Відчутною є співпраця і з громадами сіл, де господарство орендує і планує орендувати земельні паї.

– Петро Пеляк – це добрий господар, який постійно дбає про рідне село, – каже сільський голова Вікторівки Віра Коропецька. – Він розвиває соціальну сферу, опікується місцевим навчально-виховним комплексом. Особливу увагу і турботу Петро Іванович приділяє стареньким і одиноким мешканцям, завжди відгукується на прохання про допомогу.

Наступного року у Вікторівці відзначатимуть 25-річчя відкриття церкви святого Миколая. Петро Пеляк узяв на себе всі витрати на оновлення і ремонт храму. Сільські майстри вже відремонтували церковну дзвіницю, а бригада будівельників перекрила куполи. Долучилося господарство і до реставрації трираменного хреста, який встановили на верхньому куполі церкви. Зараз це найвища точка навколишніх сіл.

Петро Іванович піклується і про змістовний відпочинок усього колективу. Організовує поїздки визначними місцями нашого краю – у Марійський духовний центр у Зарваниці, Почаївську лавру, Маневський Хрестовоздвиженський монастир. Працівники «Вікторії-92» разом із керівником побували в Карпатах, разом піднімалися горою Маковицею до скель Довбуша.

Неодноразово люди задумуються про те, як досягти успіху. Мабуть, відповідь на це запитання наочно відображена у роботі колективу фермерського господарства «Вікторія-92». Тут ніхто не женеться за славою, а вміло, фахово виконує поставлені завдання. Успіх сам знаходить їх як нагорода за важку й щоденну, але таку благородну працю на землі.

Оля ПОПАДЮК.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *