Ангел – посередник між Богом і людьми: сьогодні Собор архистратига Михаїла та інших небесних сил безплотних

Ангел – посередник між Богом і людьми: сьогодні Собор архистратига Михаїла та інших небесних сил безплотних

«Ангеле, хоронителю мій, все при мені стій – вранці, увечері, вдень і вночі – будь мені до помочі». «Вірую в єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, і всього видимого і невидимого…» – промовляють щодня наші уста. Віруємо і сповідуємо, що Бог наш сотворив світ видимий і невидимий. Світ невидимий – це святі ангели – добрі безплотні духи, які постійно вдосконалюються в служінні й любові Божій, найвірніше виконують волю свого Небесного Творця. Ангелів є безліч. Вони поділяються на дев’ять чинів небесної ієрархії: серафими, херувими, престоли, господства, сили, власті, начала, архангели і ангели.
Над всіма дев’ятьма чинами поставлений Господом святий Архистратиг Михаїл – вірний служитель Божий, тому що він скинув з Неба гордовитого деницю з іншими павшими духами. А до інших ангельських сил викликнув: « Будьмо уважні! Станьмо добре перед Сотворителем нашим і не задумаймо неугодного Богові!». Його образ символізує вічну перемогу добра над темними силами та злом.
Як свідчить Святе Письмо, протягом усієї історії спасіння людства святі ангели були полум’яними посередниками між Богом і людьми. В книзі Буття говориться, що після вигнання наших прародителів з раю, Господь поставив на сході саду Едемського Херувима охороняти дорогу до дерева життя (Бут.3,24).
Далі бачимо небесних ангелів у вигляді трьох подорожніх, які відвідали праотця Авраама і попередили Його про загибель міст Содома і Гомори та про народження в Авраама сина Ісаака (Бут.18,2). З полум’я палаючого тернового куща ангел Господній сповістив волю Божу Мойсеєві про його народ (Вих.3,2). Незбагненним стає чудесне явлення пророкові Авакуму, якого ангел умить поставив з їжею у Вавилоні над ровом, де був пророк Даниїл серед голодних левів (Дан.14,33-39), а іншим разом ангел Божий охолодив ніч і визволив від смерті трьох отроків Халдейських: Ананію, Азарію і Мисаїла (Дан.3,49-50), та багато інших явлень ангелів.
Архангел Гавриїл сповіщає священникові Захарії про народження від нього великого Пророка і Предтечі Господнього Івана, а Діві Марії благовістить про народження від Неї Христа – Сина Божого. Про його преславне Різдво звістили ангели Божі (Лк.2,9- 13). Хто ж, як не ангели, сповістили всьому світові радість Воскресіння Христа, а під час Його вознесіння втішали апостолів, кажучи їм про Його друге пришестя (Діян.1,10-11), а пізніше служили їм при поширенні в світі Христового Євангелія.
Найближчі до нас ангели хоронителі наші. Вони посилаються в Таїнстві Хрещення кожній людині, супроводжують та оберігають нас. А щоб ангели-хоронителі завжди перебували з нами, Церква закликає просити у Господа ангела миру, вірного наставника, охоронця душ і тіл наших.
І відомо, що Господь за щирим бажанням дарує його нам – ангела, який стверджує мир і добро між людьми, в сім’ї і суспільстві. Милосердний Бог оточив нас і багатьма наставниками: батьки, вихователі, вчителі і пастирі, серед яких і святі ангели. Батьки й наставники вчать нас в роки дитинства і юності, святі ангели доповнюють й продовжують корисні настанови в усі дні нашого життя. І, нарешті, ми просимо ангела бути хоронителем душ і тіл наших.
Маючи охорону від святих ангелів, ми й самі оберігаймо один одного. А до святих ангелів молімося, благаючи їхньої допомоги: «Подайте молитвами вашими денне перебування богоугодне і неспокусне від злих діянь перейти. Відкрийте слух нам, нехай почуємо і зрозуміємо душекорисні діла і слова Божі, щоб за вашими молитвами, повчаннями і зберіганням та зміцненням досягли ми Царства Небесного».
P.S. З Днем іменин Михайли і Михайлини!
о. Богдан ЗІНЧЕНКО, член Національної спілки журналістів України.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares