БК “Тернопіль” поступився “Хіміку” в першому чвертьфіналі Кубка України

У першому чвертьфінальному матчі Кубка України баскетбольний клуб “Тернопіль” на власному майданчику випробував себе у протистоянні з чинними чемпіонами України, командою “Хімік” з Південного.

Наша команда програла, але виглядала цілком боєздатно. 34 очка у складі переможців набрав їх лідер Льюїс Салліван. У складі нашої команди “дабл-даблом” відзначився капітан Максим Нікітін.

Зі стартових секунд тернополяни приголомшили суперника тією щільністю дій в обороні, яка була притаманна свого часу їх тренерові Дмитру Забірченку, ще коли той був гравцем. Уникати постійного пресингу гостям було складно, а тому впродовж тривалого часу на майданчику точилася рівна боротьба.

Певний злам у грі тренерові гостей Віталієві Степановському вдалося внести, випустивши на початку другої чверті оборонця Ануара Рахішаїкова. Він двічі забив з-за дуги і вивів на порожнє кільце, давши змогу забити данком Андрієві Войналовичу. Гості повели 26:28, але “Тернопіль” відповів своєю дальнобійною артилерією. “Трюльники” Вадима Бикова, Микити Найка та Владислава Рижова повернули господарям перевагу – 36:34.

Проте на велику перерву команди все ж пішли за мінімальної переваги “Хіміка”. Усе завдяки тому, що разом із сиреною кільце середнім кидком вразив Михайло Горобченко – 40:41.

З початком другої половини гри чемпіони заграли сконцентрованіше і почали поступово позначати свою перевагу. Почалося все з триочкового Кирила Марченка і до середини третього періоду перевага “Хіміка” зросла до десяти очок. Проте два поспіль влучання з-за дуги у виконанні Ворника і Нікітіна відродили нашу віру, а Степановського змусили брати тайм-аут. Та відразу після хвилинної паузи Нікітін, завершивши з-під кільця красиву комбінацію, скоротив розрив до мінімуму – 53:55. Однак у мить, коли господарі майже наздогнали суперників, своє вагоме слово сказав лідер “Хіміка”, важкий форвард Льюїс Салліван. Його вісім очок поспіль перетворилися в +5 для гостей перед стартом заключної чверті.

А вона почалася із в’язкої боротьби, в якій суперники не змогли набрати жодного очка цілих дві з половиною хвилини. Аж поки не здійснив перехоплення і не забив у швидкому відриві згори Войналович. З додаткового негативу для нас – п’ятий фол отримав і достроково завершив гру Назарій Кісільчук. Врешті, баскетболісти “Хіміка” вирішальний момент тримали гру під своїм контролем і здобули заслужену перемогу. Хоча наша команда якісною грою впродовж усього матчу продемонструвала, що здатна на хорошому рівні протистояти навіть колективам рівня чемпіонів України.

Цим поєдинком “Тернопіль” закінчив календарний 2019-й. Наступний рік відкриється матчем-відповіддю кубкового чвертьфіналу проти “Хіміка”, який відбудеться в спорткомплексі “Олімп” 5 січня

БК “Тернопіль” – “Хімік” (Південне) – 76:86 (24:19, 16:22, 18:22, 18:23)

“Тернопіль”: Владислав Рижов (14 + 7 передач + 4 підбирання), Назарій Кісільчук (4), Микита Найко (23 + 7 передач + 2 перехоплення), Максим Нікітін (10 + 10 підбирань), Євген Ворник (9 + 5 підбирань) – старт; Іван Дудар (6 + 2 перехоплення), Вадим Биков (5), Євген Бречко (5), Віталій Шиманський. Тренер – Дмитро Забірченко

“Хімік”: Михайло Горобченко (7 + 9 передач + 2 перехоплення), Кирило Марченко (11 + 4 підбирання), Андрій Войналович (14 + 4 передачі + 2 перехоплення), Артем Ковальов (7 + 9 підбирань + 2 блок-шоти), Аверейл Юґба (4 + 8 підбирань) – старт; Льюїс Салліван (34 + 7 підбирань), Вадим Козак (3), Ануар Рахішаїков (6). Тренер – Віталій Степановський

Кидки з гри: 29/65 (44%) – 32/70 (45%)

Двоочкові: 23/44 (52%) – 26/53 (49%)

Триочкові: 6/21 (28%) – 6/17 (35%)

Штрафні: 12/18 (66%) – 16/22 (72%)

Підбирання – 39:41; передачі – 23:23; перехоплення – 5:7; блок-шоти – 3:2; втрати – 12:8