Чому броколі не зав’язує голівки?

Чому броколі не зав’язує голівки?
Капуста броколі надзвичайно корисна, її вирощують багато дачників. Але багато городників, особливо ті, хто вирощує цю капусту вперше, зіштовхуються з такою проблемою – броколі не зав’язує голівки. У чому ж причина?

Броколі – родом із Серед­земно­мор’я. Англійці її називали італійською спаржею, тому що разом з голівками в їжу йдуть і її молоді пагони довжиною до 15 см, а популярною ця капуста стала тільки на початку 1920-х в Америці. Це – холодостійка рослина, добре розвивається при температурах +16…+20°С і витримує заморозок до -7°С. Незважаючи на те, що броколі менш вимоглива до складу ґрунту і тепла, і при цьому набагато врожайніша, ніж цвітна капуста, у її вирощуванні є деякі нюанси й хитрості, хоча сам процес, взагалі, не складний.

Дуже важливі терміни її посадки. У порівнянні з цвітною капустою, вона більш чутлива до підвищеної температури. Броколі – культура скоростигла, залежно від сорту, утворює голівки через 20-25, а врожай дає через 27-35 днів після висадження розсади в ґрунт. При ранніх строках висадження період від посадки до початку збирання розтягується до 40-50 днів. І ось тут – головний секрет вирощування броколі: голівки утворюються тільки при температурі до 18°С. Виходить, якщо у нас її висадити насінням, наприклад, на початку травня, потім розсадити її, голівку вона почне формувати до кінця червня, а може, і на початку липня. Але в цей час у нас уже звичайно стоїть спекотлива погода – вище +18°С. Тому рослина сидить і чекає сприятливих часів.

Крім того, броколі, як і всі капусти, – вологолюбна рослина. У посушливий час при недостатньому поливі її розвиток загальмовується, а зелені суцвіття, що сформувалися, швидко починають квітувати. Тому в літню спеку важливо рослину рясно і вчасно поливати.

Суцвіття зрізують, не чекаючи тієї маси голівки, яка зазначена на упаковці з насінням. Наприклад, рекомендована маса голівки – 400 г, а зрізати краще при масі 350 г (хоча на око, звичайно, ці 50 г не визначиш). Перед цвітінням суцвіття стають пухкими і трохи жовтіють, як тільки почнуть з’являтися ці ознаки – баритися вже не можна! Чим могутніша сама рослина, тим більша її голова (8-25 см у діаметрі, про її розмір іноді повідомляють на упаковці). У літні сонячні дні можна притінити броколі, так само, як і цвітну капусту: надломити листя або зав’язати його над голівкою, але врахуйте, що тоді потрібно буде заглядати під це листя, щоб не пропустити час зняття врожаю.

Суцвіття броколі зрізують ножем, не чіпаючи бічне листя. У цей час рекомендується трохи підживити рослину. Незабаром з пазух листя з’являться бічні пагони. Їхні суцвіття будуть менші, але за смаковими якостями не поступляться основному «качану».

Восени в прохолодну вогку погоду броколі довгий час не квітує, нарощуючи свою зелену м’ясисту центральну голову. Тому в наших районах броколі вирощувати краще з таким розрахунками, щоб зав’язування суцвіть припадало на травень або вересень, коли немає літньої спеки.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *