Чому за антибіотиками для дітей тернополяни їздять в інші міста?

Чому за антибіотиками для дітей тернополяни їздять в інші міста?

В аптеках Тернополя  немає антибіотиків у формі сиропу для дітей.

Про це Cуспільному розповіла директорка обласного аптечного об’єднання Наталія Марків.

За її словами, придбати такі можна лише в інших населених пунктах області. Ці препарати понад рік в дефіциті.

Андрій Боднарчук батько дворічної доньки каже, коли дитина захворіла на пневмонію, їй виписали антибіотики у формі сиропу. Знайти ліки в Тернополі не зміг. Зрештою за ними їздив до Збаража.

«Дитина таблетки випити не може, а у сиропі вип’є. Що характерно, що вони були по районах, були у Теребовлі, Зборові, Бучачі, Монастириську, але їх не було у Тернополі», – розповів чоловік.

Фармацевт Сергій Березовський з однієї з аптек Тернополя розповів, що таких антибіотиків справді зараз не продають: «Антибіотика зараз у дитячих формах випуску немає, бо був спалах захворювання саме серед дітей. Діти після вихідних пішли в школу і більше почали хворіти. Дуже мала кількість товару була завезена в Україну і не розрахована на ту кількість захворювання».

Генеральна директорка обласного аптечного об’єднання Наталія Марків каже, на Тернопільщині вже понад рік є дефіцит дитячих антибіотиків у формі сиропів: «Дистриб’ютори не дають пропозицію щодо даних лікарських засобів, відповідно, присутній дефіцит цих ліків у аптеках. Батьки не можуть знайти ці ліки. Якщо взяти місто Тернопіль, то тут іде більший товарообіг, тут скоріше купують. Більшість із цих лікарських засобів є імпортного виробництва, імпортери не імпортують в Україну».

Наталія Марків говорить, загалом на Тернопільщині за електронним рецептом ці препарати відпускають у 424 аптеках,.

На фото Суспільне Тернопіль: Генеральна директорка обласного аптечного об’єднання Наталія Марків.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *