Дере горло і хочеться кашляти?

Дере горло і хочеться кашляти?

Можливо, причина в кислотному рефлюксу. Що це і як полегшити симптоми?

Кислотний рефлюкс або гастроезофагеальна рефлюксна хвороба викликає ослаблення стравохідного сфінктера – частини тіла, яка внаслідок цього дає шлунковій кислоті підніматися в стравохід і рот. Відтак, людина має дискомфортне відчуття печіння або подразнення, що часто супроводжується болем у грудях, печією та труднощами при ковтанні.

На щастя, у більшості випадків нездужання досить легке. Однак доцільно робити все можливе для запобігання цьому стану, оскільки це може вплинути на якість життя загалом.

Прояви кислотного рефлюксу можуть зростати протягом ночі. Перш за все, це пов’язано з важкими та шкідливими вечерями, особливо тими, які ви їли незадовго до сну. Оскільки це заважає травленню і тіло перебуває в лежачому положенні вночі, тонус сфінктера стравоходу знижується, а кислота піднімається назад в стравохід і рот. Те ж саме відбувається, коли ви п’єте дуже гарячі напої перед сном або лежите в невідповідному положенні.

Ця проблема вражає також курців, людей, які страждають від стресу і тих, хто носить тісні піжами. Тому перша стратегія лікування – покращити свій спосіб життя.

Уникайте їжі перед сном

Ідеальна звичка – їсти легку вечерю за 2-3 години до сну. Таким чином, виділення кислоти в шлунку буде контролюватися перед сном. Загалом обмежте споживання продуктів, які можуть подразнити шлунок і підвищують рівень кислоти. Доцільно обмежити споживання  помідорів, кофеїну, м’ясної нарізки, смаженої їжі, гострих страв та алкогольних напоїв, особливо на ніч.

Підніміть підголів’я ліжка

Одна зі звичок, що допоможе запобігти кислотному рефлюксу в нічний час, – спати з трохи піднятим тулубом. Якщо зручно, спіть на лівому боці. З анатомічних причин сон на правому боці більше піддає стравохідний сфінктер впливу шлункової кислоти, викликаючи рефлюкс. Взагалі після прийому їжі уникайте горизонтального положення тіла.

Скиньте зайву вагу

Через накопичення черевного жиру збільшується стиснення шлунка, а шлункова кислота піднімається назад в стравохід.

Уникайте куріння та алкоголю

Ці звички можуть посилити симптоми.

Одягайтеся зручно

Занадто щільна піжама може підвищити внутрішньочеревний тиск, даючи шлунковій кислоті піднятися в стравохід.

Керуйте своїм стресом

Правильне управління стресом не тільки знижує ризик кислотного рефлюксу, але й також сприяє покращенню якості життя.

Зверніться до лікаря

Якщо ваші симптоми тривають або посилюються, попри застосування цих рекомендацій, краще звернутися до лікаря. Він зможе визначити причину та призначити відповідне лікування.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *