Документи, які необхідно надати для вивезення творів сучасного мистецтва

Документи, які необхідно надати для вивезення творів сучасного мистецтва

Порядок переміщення через митний кордон України культурних цінностей визначений Законом України від 21 вересня 1999 року №1068 ХІV «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №1068).

При цьому дія Закону №1068 не поширюється на сучасні сувенірні вироби, предмети культурного призначення серійного та масового виробництва.

Перелік культурних цінностей, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, визначено у додатку 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 №436 «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України».

Разом з тим такі обмеження не розповсюджуються на сувенірні вироби, предмети культурного і ужиткового призначення серійного і масового виробництва, перелік яких встановлюється Мінкультури України.

Перелік сувенірних виробів, предметів культурного і ужиткового призначення серійного і масового виробництва, на вивезення (тимчасове вивезення) яких дозвіл Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України не потрібен, визначено у додатку 1 до Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22.04.2002 №258, (далі – Інструкція №258).

Відповідно до Інструкції №258, дозвіл Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України не потрібен при вивезенні: творів сучасного мистецтва, предметів народних художніх промислів, сувеніри, придбаних в торговельній мережі; живопису, пластики малих форм, авторської графіки, гобеленів, виробів декоративно-ужиткового мистецтва з кераміки, фарфору, фаянсу, скла, дерева, металу, текстилю та інших матеріалів, створених після 1950 року. Про це повідомили у відділі організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares