Ефективність противірусних препаратів при грипі

Простудні захворювання або ГРВІ – це справжня перешкода для людей на початку й впродовж холодної пори року. Тому усі запасаються різноманітними ліками, які можуть знадобитися при прояві хвороби. Наразі фармакологи розробили безліч засобів для лікування та профілактики інфекцій. Деякі з цих препаратів можливо придбати без рецепта. Але все ж таки потрібно проконсультуватися з лікарем, щодо вживання лікувальних препаратів.

Ефективні противірусні препарати зможуть допомогти хворій людині швидше одужати та повноцінно продовжувати життя. Також потрібно пам’ятати, що й після закінчення хвороби потрібно приймати ліки для укріплення імунітету.

Що треба приймати при ГРВІ?

Всі препарати, які використовуються при ГРВІ, можна розділити на наступні групи:

  • Противірусні препарати. Під час лікування їх треба обов’язково приймати для всіх охочих швидко одужати;
  • Антигістамінні (протиалергійні) препарати. Вони знімають нездужання, набряк слизової носа і підвищують ефективність дії противірусних засобів при застуді;
  • Жарознижувальні та знеболювальні препарати. що знижують температуру;
  • Вітамінні препарати. Вони допомагають зміцнити організм та імунітет людини в цілому;
  • Препарати місцевого лікування. Це можуть бути льодяники та спреї для горла, судинозвужувальні краплі для носа;
  • Відхаркувальні засоби. Здатні прискорювати процес виходу мокроти з дихальних шляхів.

У цього списку не входять антибіотичні препарати. Оскільки вони не діють на віруси, тому вони не є ефективними при ГРВІ. Їх приймають лише при затяжному перебігу хвороби, коли ефективні противірусні препарати не зробили дії, і до вірусів приєднуються бактерії.

Противірусні засоби

Від застуди не захищений ніхто. Відповідно, кожен намагається знайти кращі противірусні препарати, які будуть діяти швидко і якісно. Сьогодні існує кілька груп противірусних препаратів для дорослих:

  1. Засоби, що діють безпосередньо на віруси. Вони так чи інакше порушують процес розмноження вірусу, внаслідок чого хвороба швидко сходить нанівець. Ці противірусні препарати при ГРВІ мають гарну ефективність та досить швидку дію. Однак є і недолік – деякі з них діють тільки на певні типи вірусу. При інших варіантах можуть виявитися марними. До противірусних препаратів прямої дії відносяться ремандатін, таміфлю, арбідол, інгавірін.
  2. Препарати інтерферону. Інтерферон – це ціла група речовин, що виробляються організмом. Під дією цих речовин клітини стають нечутливими до вірусів. Такі противірусні препарати при грипі та застуді дуже ефективні. Препарати підвищують рівень інтерферону в організмі штучним шляхом. До цієї групи належить кіпферон й інші аналоги.
  3. Препарати, що підвищують синтез інтерферону організмом (наприклад, циклоферон, кагоцел). Це ефективні противірусні засоби, дія яких є найбільш фізіологічною.

Вибрати противірусні препарати при застуді в принципі нескладно. Головне – щоб приймання розпочиналось з перших днів захворювання і тривав стільки, скільки потрібно в анотації до препарату. Це треба робити, навіть якщо симптоми вже пройшли. Тільки в цьому випадку дія ліків буде повноцінним. Крім цього, коли починаються сезонні хвороби, потрібно приймати вітаміни та препарати для підвищення імунітету.

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares