«Галицька дифіляда»-2018: карпатський колорит та кулінарний батл (фото)

«Галицька дифіляда»-2018: карпатський колорит та кулінарний батл (фото)

Святкування розпочалося о 16:00, хоча люди почали сходитися до парку імені Т. Шевченка ще задовго до цього. Родзинкою цьогорічного фестивалю стала “Битва кухонь”, у якій змагалися Віталій Гуралевич (українська кухня), та Флорін Патрічі (румунська кухня). Кожен з них готував традиційну страву своєї країни: гуцульський банош і   румунську токаніцу.

Шеф-кухарі приготували по двісті порцій кожної страви і безкоштовно частували ними гостей свята. А ті в свою чергу мали визначити, котра із страв перемогла. Самі кухарі не почувалися конкурентами. Віталій Гуралевич припустив, що люди достойно оцінять обидві страви, а Флорін Патрічі сказав, що головне не перемогти, а набратися досвіду, приємно провести час і порадувати гостей фестивалю.

dav

Коли приготування їжі завершилося, бажаючих продегустувати смаколики було так багато, що не всім і вистачило. Помічники кухарів не стільки подавали страви, скільки намагалися змусити людей відступити на крок назад. На щастя все обійшлося і казан ніхто не перекинув. Виділити одностайного переможця ніхто не зміг, тому “Битва кухонь” закінчилася нічиєю.

Крім їжі, другий день фестивалю відзначився своєю музикою. Колориту додали гуцульські музики з трембітами. Один з них, пан Іван розповів, що почав грати на трембіті з 6 років. Полюбив цей інструмент тому, що він нагадував йому гори. До того ж, на ньому мало хто грає. За його словами, справжня трембіта має бути виготовлена із смереки, в яку вдарила блискавка.

dav

Виявляється, попри свою феноменальну довжину (понад 3 метри), трембіта зовсім не важка – її маса становить менше кілограма. В горах звук трембіти чутно за 10 кілометрів. Не відомо, як далеко було чутно трембіти у шумному місті, однак мелодія заполонила весь парк.

Коли почало темніти, перед тернополянами і гостями міста виступив фіналіст шоу “Україна має талант” цимбаліст Петро Сказків. Він зіграв як народні, так і сучасні мелодії, а також власні композиції. Особливе враження справила композиція “Буревій”, з цікавою передісторією – на її написання музиканта надихнула негода, яка застала його у горах.

dav

Завершила святкування етно-дискотека, на якій грала українська музика. Танці й забави тривали до пізньої ночі.

В такій атмосфері минув екватор фестивалю “Галицька дефіляда”,який подарував гостям гарний настрій і незабутні емоції.

Максим Скасків

Катерина Грицишин

 

 

 

 

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *