Грип наступає: у Тернополі оголосили карантин

Грип наступає: у Тернополі оголосили карантин

Сильний кашель, висока температура, нездужання – тисячі жителів Тернопільщини вклали у ліжко грип та ГРВІ. Небезпечні віруси розгулялися не на жарт. І у місті Тернопіль, і в багатьох районах області у школах або ж окремих класах призупинили навчання. Цього тижня захворіло 7327 людей. З них 68 відсотків – діти. Госпіталізовано 268 осіб, зокрема 194 дитини.

– За останній тиждень ріст показника захворюваності перевищив показник попереднього тижня в 1,9 рази, – каже заступник директора Тернопільського обласного лабораторного центру Володимир Паничев, – Не дивлячись на таке перевищення, показник хворих склав 694 випадки на сто тисяч населення. У минулому сезоні підйом захворюваності був зафіксований в межах 50-го тижня і він сягнув більше 900 випадків на 100 тисяч населення. Тобто зараз маємо показники нижчі, ніж в минулому році. Зараз у нас превалює циркуляція вірусів грипу В. А цей вірус не здатен викликати епідемію, а тільки захворювання в закритих організованих колективах.

Цього сезону циркулюють віруси грипу H1N1, H3N2 і типу В «Брісбен», які на нашій території присутні по 7-8 років, тому більшість населення з цими збудниками вже зустрічалася і має до них імунітет. З огляду на динаміку циркуляції вірусів і результати лабораторних досліджень, прогнозуємо, що в цьому сезоні будемо мати справу з епідемією низької інтенсивності.

Доволі сильним захистом від грипу є вакцинація. Цього року 2598 осіб отримали щеплення з планових п’яти тисяч. Однак для колективного імунітету недостатньо щеплень, адже від загальної кількості населення показник становить лише 0,25 відсотків.

У зоні ризику – діти та люди похилого віку

– У міській дитячій клінічній лікарні функціонує три відділення: інфекційне, інфекційно-діагностичне й педіатричне. Вони приймають хворих з гострими респіраторними інфекціями. Сьогодні у трьох відділеннях 68 хворих діток на грип та ГРВІ. За вихідні поступило 32 дитини, – розповіла завідувач інфекційного відділення Тернопільської міської дитячої клінічної лікарні Ольга Дивоняк. – Характерними симптомами грипу є підвищення тепмератури до 38-39 градусів, ломота в суглобах і лихоманка, біль у м’язах, сонливість. Температура тримається три-чотири дні і тоді вже з’являються катаральні прояви – закладеність носа, першіння в горлі, покашлювання. Неускладнений грип зазвичай триває 7-8 днів. При ускладненні грип може перерости у пневмонію, енцифаліт.

У цьому році ми стикаємося з вірусами, які супроводжуються дуже високою температурою, болями в м’язах, які настільки сильно виражені, що діти в певні дні навіть не можуть стати на ноги. Також можуть бути судоми, задишка, діарея чи блювота, розлади свідомості, тому госпіталізація в таких випадках є обов’язковою. Прохання, не лікувати дітей самостійно, а викликати дільничих педіатрів, щоб можна було оцінити стан дитини та призначити адекватне лікування.

Фахівці моніторять ситуацію і прогнозують, що кількість хворих буде збільшуватися.  Однак на даний час епідемії грипу немає. ЇЇ оголошують тоді, коли епідпоріг перевищений у півтора рази й утримується впродовж тижня. Наразі, такої тривожної ситуації ще немає. Бережіть себе!

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *