Ідеї для мандрівок: у старовинному палаці у Вишнівці – виставка кераміки

Ідеї для мандрівок: у старовинному палаці у Вишнівці – виставка кераміки

Димлення, молочіння, розпис ангобом та кольоровими поливами… Звучить, як магічні замовляння. Насправді це – техніки гончарства. Дізнатися більше про давнє українське ремесло можна у містечку Вишнівці на Збаражчині. У тамтешньому старовинному палаці діє виставка кераміки майстрів народного мистецтва з усіх куточків України.
В експозиції представлені конкурсні роботи учасників фестивалю гончарів «Не святі горшки ліплять», що проходив з 28 по 30 серпня в Тернополі за підтримки Українського культурного фонду та міської ради. Захід об’єднує ремісників та художників з різних куточків України та світу. Його мета – популяризація традиційної культурної спадщини України, відродження та пропаганда різноманітних видів народних ремесел, гончарства зокрема, як унікального явища культури українців.
На виставці відвідувачі мають змогу ознайомитися з творчими роботами ряду відомих українських гончарів, розглянути різноманітні гончарні техніки, такі як димлення, молочіння, розпис ангобом та кольоровими поливами тощо. Серед розмаїття авторів скульптур – Іван Бобков, Тамара Швець, Юрій Токарський, Зоя Предко, Сергій та Світлана Погонець, Ольга Мельничук, Олег Луцук, Володимир Кусик, Оксана Мартинович, Дмитро Каганюк, Іван Братко, Іван Бобков та інші.
Особливістю виставки є те, що роботи виконані в так званому «звіриному стилі». Тут можна побачити і кремезного бика (скульптура «Лембик» Івана Бобкова), і химерного «березневого» кота (скульптура «Весна» Олега Луцука), і сонного лева, що тримає на голові трисвічник (скульптура Юрія Токарського «Галицький лев»)… Кожен з відвідувачів виставки знайде для себе цікаву та оригінальну мистецьку річ і побачить, як може «оживати» глина в руках справжнього майстра, коли той творить з любов’ю.
Валентина БРЕГА, екскурсовод.

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *