Інтернет-воїн з Тернопільщини Віктор Старущак: «Кожний повинен боротися за Україну, як може і як уміє»

Інтернет-воїн з Тернопільщини Віктор Старущак: «Кожний повинен боротися за Україну, як може і як уміє»

1234321

Один із найактивніших воїнів українського інформаційного війська мешкає на Тернопільщині Бійці, які повертаються додому з війни, кажуть, що сьогодні найважливіше для України, аби кожен добре виконував свою роботу і, будучи на своєму місці, дбав про розвиток рідної держави.Віктор Старущак із Козови не може піти на фронт, однак він відстоює честь України у всесвітній мережі та воює з путінськими тролями. Його відео з патріотичними закликами набирають тисячі переглядів, а десятки груп, які він адмініструє, читають сотні тисяч людей. Тож поки міністр інформаційної політики Юрій Стець лише розпочав створювати «Інформаційні війська», Віктор уже може похвалитися своїми здобутками.

Родина Старущаків з Козови стала відома на Тернопіллі завдяки чудовій історії про маленьких білочок, яких вони врятували від смерті. Віктор та Оксана прихистили вдома двох маленьких звірят, від яких відмовилася мама. З того часу минуло кілька років, останні події в Україні не змогли залишити байдужим Віктора. Тож чоловік взявся боронити Україну в Інтернеті.

Віктору 29 років, він має дві вищі освіти – економічну та юридичну. Чоловік від народження не ходить, має першу групу інвалідності. Кілька років тому Віктор створив групу в російській мережі «Однокласники» “Західна Україна для всіх!!! Україна – це Європа!!!”, адже хотів, щоб про Україну, а особливо про Західну, її культуру, природу, дізналося якнайбільше людей, щоб приїжджали туристи, був притік інвестицій. А на початку 2013 року з допомогою групи в соцмережі почав закликати людей долучатися до акції “Вставай, Україно!”

– Під час Революції Гідності я писав до багатьох провладних політиків, звертався у столичне управління міліції з проханням припинити побиття мирних людей, – розповідає Віктор. – За це багато хто з них мене заніс в чорний список, щоб я не міг до них писати. Тоді одне знав: якщо не переможе Майдан, то багато кому, в тому числі й мені, загрожує тюрма. Про найгарячіші події на Майдані розповідав мій друг, який був у столиці, я ж через групу попереджав людей про різні загрози та небезпеки. Брат моєї бабусі Михайло Мотиль був хоружним, стрільцем ОУН-УПА та загинув у жорстокому бою за Україну. Тож патріотизм і прагнення до боротьби у мене в крові.

Сторінку Віктора у соцмережі через таку патріотичну активність не раз блокували. Також блокували створену ним групу. Однак завдяки винахідливості йому вдалося зберегти свої напрацювання і надалі пропагувати українське не лише у міжнародних, а й у російських соцмережах.

– А хто, як не ми, буде відстоювати честь України? – каже чоловік. – Кожний повинен боротися за свою державу, як може і як вміє. Пасивність ні до чого доброго не приведе. Інколи у всесвітній павутині розгораються справжні «бої» і палкі суперечки. Та козівчанин уже навчився давати їм раду. – З російськими тролями майже щодня маю справи, – розповідає Віктор. – Погрожувати не погрожують. Тролі роблять свою роботу і за неї отримують гроші. З ними потрібно говорити їх мовою і вони ламаються. Та найголовніше вміти відрізнити троля від росіянина, адже вони зазомбовані пропагандою. Справжньою підтримкою і опорою для Віктора є дружина Оксана. Вона допомагає чоловіку в адмініструванні груп та всіх його починаннях. З нею він познайомився в Інтернеті. Дружині 28 років. Вона, як і Віктор, інвалід І групи та юрист за фахом.

Подружжя допомагає батькам Віктора у маленькому бізнесі та займається громадською діяльністю. Аби донести свої ідеї до більшої кількості українців, Віктор зняв десятки відеозвернень. Він закликає співвітчизників не ухилятися від мобілізації, допомагати воїнам, які перебувають в зоні АТО, закликав Надію Савченко не голодувати і продовжити боротьбу за Україну.

– Адже від того, що Надія голодує, нашій державі легше не буде, – додає Віктор. – Натомість Путін і Росія будуть тільки радіти. Віктор закликає підписників своїх груп допомагати воїнам, які перебувають в АТО. Зібрані кошти передає відомим волонтерам Сергію Притулі і Тетяні Ричковій. – Звертаюсь до хлопців, які перебувають на війні і захищають Україну. Я дуже хотів би бути поряд з вами. Допомагати і підтримувати вас. Хоч і знаю, що це малоймовірно, я буду для вас тягарем. Хлопці, ви – Герої! З нами Бог і правда, і ми переможемо! Слава хлопцям, які перебувають в зоні АТО, слава Україні! На думку чоловіка, Третього Майдану не можна допустити, бо це буде смерть держави. Для перемоги України потрібно розпочинати зміни в тилу. Насамперед допустити до влади молодих людей віком до 30 років та побороти корупцію А ще важливо, аби журналісти не мовчали і говорили правду. – Людям не варто боятися Інтернету і соціальних мереж, – радить чоловік. – Не сприймати росіян лише за ворогів, а вести діалог з ними, наводити аргументи і переконувати їх, мати терпіння і стриманість.

Інтернет-воїн із Козови має багато захоплень. Влітку у вільний час досліджує нічне небо, а також подорожує цікавими місцинами рідного краю, популяризує занедбані і забуті історичні пам’ятки Козови. Він не звик сидіти на одному місці та нарікати на життя, а навіть у маленькому містечку робить все, що у його силах і допомагає своїй батьківщині.

Юля ТОМЧИШИН.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *