Відомий тернопільський хірург, заслужений винахідник України Іван Чонка винайшов унікальний спосіб лікування венозних трофічних виразок – хвороби, від якої страждає більше 17 тисяч українців.
Лікар розробив ранозагоюючі пов’язки на основі карпатської живиці, що в кілька разів дешевші та дієвіші за імпортні аналоги, запатентував свій винахід і проводить його клінічну апробацію.
Пов’язки вже випробували у хірургічному відділенні Тернопільської обласної університетської лікарні та з їх допомогою вилікували більше 500 хворих. Медики визнають, що застосування такої пов’язки для лікування трофічних виразок дуже ефективне та суттєво пришвидшує одужання пацієнтів.
Перейняв рецепт від дядька
Іван Чонка народився у мальовничому Закарпатті. Це край з чудовою природою, давніми традиціями і власними таємницями здоров’я. Саме зі своєї малої батьківщини лікар почерпнув багато корисних порад для зміцнення організму, від древніх гуцулів перейняв унікальні рецепти та поради, які можуть покращити загальний стан хворих.
– Якось під час відпочинку у рідному селі ми з дядьком піднімалися в гори, – розповідає Іван Іванович. – Коли зупинилися для відпочинку, дядько підійшов до смереки, нашкріб живиці і приклав її до рани на ступні і ми пішли далі. Через три дні я оглянув рану і побачив, що вона загоїлася повністю. Цей факт спонукав мене глибше дослідити властивості живиці і використати її для лікування трофічних виразок.
Зцілення від природи
Живиця з’являється на стовбурі дерева тоді, коли на корі виникає пошкодження. Вчені довели, що це рідкий кристал, який має властивість переносити інформацію. Вона запрограмована на загоювання ран і ця її пам’ять спрацьовує при контакті з виразками на тілі людини.
Побачивши на власні очі цілющу силу живиці, Іван Чонка вирішив створити на її основі спеціальні пов’язки для лікування гнійнонекротичних ран та трофічних виразок.
Першим пацієнтом пана Івана став 60-річний чоловік з трофічними виразками на ногах, які не загоювалися більше 20 років. Лікар робив пов’язки, просочені живицею, вручну і вони дали лікувальний ефект. За кілька тижнів рани очистилися і до шести місяців все загоїлося.
Недуга, що мучить роками
Стандартне лікування трофічних виразок може тривати близько пів року в стаціонарі. Завдяки винаходу Івана Чонки люди зможуть боротися з хворобою вдома без госпіталізації, самотужки прикладаючи до виразок лікувальні пов’язки.
Іван Іванович виготовив сім видів пов’язок, кожна з яких має своє призначення. Перша – з оксидом цинку та спиртовим розчином живиці – для очищення виразок. Друга створена завдяки співпраці з директором Інституту біомедичних технологій, професором Володимиром Бігуняком і поєднує у собі властивості живиці та ліофілізованої ксеношкіри, тому її використовують для загоєння ран. До третьої пов’язки додали кристалічну форму живиці, спеціально вилиту у вигляді монет, яка підсилює її загоюючу дію. Інші пов’язки з ліофілізованою очеревиною та ліофілізованою плацентою мають фактор росту та стовбурові клітини, під впливом яких швидко загоюються рани.
Ноги врятує фізкультура і плавання
Івана Чонка зауважує, що лікування пов’язками не є стовідсотковим. Аби трофічні виразки не утворювались надалі, потрібна профілактика – носіння еластичних панчіх та бинта. Однак доволі багато пацієнтів через кілька років кажуть, що ран у них більше немає.
На запитання, як вберегтися від варикозу, який і є однією з причин виникнення виразок, пан Іван радить займатися фізкультурою і плавати. Розповідає, що ця недуга – спадкова або ж виникає через специфіку професії – «стоячу» роботу (перукар, продавець) та, навпаки, сидячу (офісні працівники) і травми.
При перших ознаках захворювання варто змінити спосіб життя – після роботи повертатися додому пішки, не користуватися ліфтом, уникати довгого сидіння та стояння, носити еластичні панчохи та бинти. Головне, не «запускати» недугу і вчасно звернутися до лікаря.
Детальнішу інформацію про пов’язки Івана Чонки можна знайти в Інтернеті на сайті Youtube – Іван Чонка, відео
P.S. Іван Чонка – неординарна особистість і особливий лікар. Він заперечує медикаменти як спосіб лікування хронічних захворювань, «крім випадків гострих процесів і невідкладних станів», закликає відмовитися від благ цивілізації, котрі занапащають людину, читати Біблію і зцілюватися дарами природи.
У години відпочинку Іван Іванович пише вірші. Його товариш хірург Юрій Футуйма пише до них музику та виконує на різноманітних всеукраїнських і міжнародних конкурсах. Це поезія про лікарів, тривожні будні хірургів, про життя.
Іван Чонка написав сім книг, три з яких незабаром вийдуть у світ, зареєстрував двадцять патентів на винаходи і врятував не одне життя.
«Наш день» бажає цьому Лікарю з великої літери наснаги та натхнення для нових винаходів і щоденної праці.
Юля ТИМКІВ.
Was the – resort do the the they. Half tiny no buy cialis probably uncomfortable you and I is not deal.