Коли польські перевізники завоювали європейський ринок, через це кордонів Польщі не блокували: чому ж сусіди взяли в облогу Україну

Коли польські перевізники завоювали європейський ринок, через це кордонів Польщі не блокували: чому ж сусіди взяли в облогу Україну

У 1990-х більшу частину вантажів по всій Європі перевозили німецькі, італійські та французькі водії фур, і саме вони на цьому заробляли.

У 2000-х роках польські перевізники своїми низькими цінами і кращою якістю витіснили з ринку вантажних автоперевезень німців, французів та італійців. Але це не викликало такої ганебної реакції – ніхто не блокував через це кордонів Польщі.

Про це нагадав у своєму дописі на Facebook український бізнесмен та блогер Олексій Давиденко, передає ТСН.

За його словами, у 1990-х більшу частину вантажів по всій Європі перевозили німецькі, італійські та французькі водії фур, і саме вони на цьому заробляли. Польські перевізники витіснили їх, тому що готові були працювати більше і заробляти менше.

У відповідь ні французи, ні німці не брали в облогу польські кордони, щоб блокувати польські фури і знущатися з польських водіїв і споживачів. 

“Те, що зараз роблять поляки з блокуванням України – це не дружба і не сусідські відносини. Навіть без війни. Навіть якби це були мирні часі. І це не має жодного відношення до ринкової економіки і європейських цінностей”, – написав він.

Олексій Давиденко наголосив, що через війну в Україні закриті морські порти та аеропорти, тому всю логістику тепер побудовано через аеропорти і морські порти Польщі – “бо вони наші добрі сусіди”. 

“Ми їм платимо портові збори, ми користуємося їх ліцензійними і митними складами, ми часто завантажуємо в їх літаки і піднімаємо їх економіку”, – зазначив бізнесмен.  

За його інформацією, два місяці тому привезти контейнер з Ґданська до Києва коштувало 1500€, а зараз 6000€, тобто вартість перевезень зросла в 4 рази – бо все стоїть.

“Поляки все заблокували і фактично взяли нас в облогу. А насправді наші водії і наші перевізники – це поляки зразка кінця 90-х. Наші голодні до роботи. Наші готові довозити швидше. Наші готові працювати дешевше. Це ринок. І ринок сьогодні обирає українців”, – зазначив Олексій Давиденко. 

Він також нагадав, що українці – не тільки біженці і не тільки підприємці.

“Там в Польщі працюють і платять податки десятки тисяч простих українців. Наші громадяни залишають там гроші на АЗС, зупиняються в їх готелях, роблять покупки в їхніх магазинах, харчуються в їхніх ресторанах, купують квитки на їхні потяги, автобуси і літаки. Досить ховати очі і боятися казати правду. Наші люди не дармоїди. Фактично, наші громадяни піднімають економіку Польщі своєю працею і своїми витратами там”, – підкреслив бізнесмен.

У Польщі помер ще один український водій. Фура загиблого знаходилась на стоянці біля пункту пропуску “Корчова-Краківець”. Це вже другий випадок, коли через страйк перевізників загинула людина. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *