Кордон зі «старшим братом»: стіна з колючим дротом, електрострум, рови, міни

Кордон зі «старшим братом»: стіна з колючим дротом, електрострум, рови, міни


 kordon

Голова Дніпропетровської ОДА Ігор Коломойський запропонував Верховному Головнокомандувачу Петру Порошенку негайно приступити до будівництва укріпленої стіни вздовж кордону з Росією на території Донецької, Луганської,  Харківської областей. Інженерний проект та техніко-економічне обгрунтування вже передали на затвердження до Адміністрації Президента.

За словами Коломойського, Фінляндію від Сталіна врятувала «лінія Маннергейма». Таку лінію повинна звести й Україна, щоб захистити себе від Путіна. Для прикладу, стіна на кордоні Ізраїлю дозволяє ефективно відбивати атаки терористів.

Проект передбачає встановлення протягом 5-6 місяців суцільного металевого паркану з високоміцної сталі з колючим дротом. Підходи до загорожі повинні перегороджуватися ровами і колючим дротом як з російського, так і з українського боку, щоб виключити доступ мирних жителів і тварин. Ширина і глибина ровів повинні забезпечити їхню недоступність для автотранспорту і бронетехніки. Закритий для проникнення випадкових людей простір між ровами і загорожею має бути повністю замінований сигнальними й протипіхотними мінами. А металевим парканом може бути пропущений електричний струм.

Загорожа має прикриватися мотоманеврувальними групами українських військ, прикордонниками та Нацгвардією. За наявності таких капітальних споруд, Збройні сили України зможуть ефективно відсікти терористів від їхніх російських баз і зупинити наплив найманців, зброї та боєприпасів через кордон.

Вартість встановлення металевої загорожі протяжністю 1920 кілометрів – близько 50 мільйонів євро. Загальна вартість інженерних робіт зі створення споруди складатиме не більше 100 мільйонів євро. Всі роботи будуть здійснені силами українських підприємств.

Значну частину інженерних робіт вже зараз готовий профінансувати благодійний фонд «Дніпро-1». За наявності державної фінансової підтримки та прийняття рішення Президентом, фонд «Дніпро-1» готовий виконати весь обсяг згаданих робіт і збудувати укріплену лінію державного кордону.

Рада нацбезпеки та оборони прийняла рішення встановити інженерні споруди для захисту українського кордону. Про це заявив минулого понеділка після закінчення засідання секретар РНБО Андрій Парубій. Чи скористаються ідеєю Коломойського – наразі невідомо.

 

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *