Коронавірус: у Тернополі також мірятимуть температуру тим, хто їде з Італії

Коронавірус: у Тернополі також мірятимуть температуру тим, хто їде з Італії

У Тернополі провели оперативну нараду за участі міського голови Сергія Надала та керівників закладів охорони здоров’я щодо готовності лікарень і медперсоналу Тернополя до інфекційних захворювань і можливого спалаху коронавірусу.

Про це повідомили у прес-службі міської ради.

Начальник відділу охорони здоров’я Василь Даньчак доповів, що у Тернополі уже відбулося декілька нарад оперативного штабу в зв’язку із швидким поширенням у світі коронавірусної інфекції, і під час вчорашнього засідання прийнято рішення про обов’язкове проведення температурного скринінгу усіх тернополян, що повертаються з Італії та інших країн, де зафіксовані випадки коронавірусної інфекції, а також про необхідність проведення фіксації епіданамнезу в  медичній документації.

«Враховуючи ускладнення епідеміологічної ситуації та наявний ризик поширення збудників вірусного походження, у двох інфекційних відділеннях уже було додатково закуплено респіратори, маски, швидкі тести на грип, пульсоксиметри та інші спеціалізовані засоби, – додає Василь Даньчак. – На даний момент замовлено також костюми біозахисту, респіратори, захисні окуляри, рукавиці, дистанційні термометри і тонометри тощо, щоб забезпечити 10-денну потребу засобів індивідуального захисту. В інфекційному  відділенні Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої медичної допомоги розпочато роботи із забезпечення палат централізованою подачею кисню, а також триває виготовлення проєкту модернізації вентиляційної системи в боксованих палатах. Окрім того, оголошено тендер на придбання апарату штучної вентиляції легень».

В свою чергу, заступник начальника управління – начальник відділу надання медичної допомоги населенню управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Тетяна Скарлош зазначила, що найближчим часом областю будуть виділені додаткові кошти на фінансування закупівлі необхідного медичного обладнання та техніки для міських та обласних лікувальних закладів.

«Потрібно забезпечити проведення протиепідеміологічних заходів в автобусах та тролейбусах, в тому числі регулярну дезінфекцію транспортних засобів та зобов’язати перевізників здійснити закупівлю медичних засобів індивідуального захисту», – зазначив міський голова Сергій Надал..

Окрім того, відповідно до висновку комісії, на території Тернопільської міської територіальної громади продовжує діяти рекомендація щодо тимчасового припинення проведення загальноміських заходів у закритих приміщеннях.

«Закликаємо усіх тернополян не піддавати своє життя і життя інших ризику та у разі появи підозри на захворювання, спричинене коронавірусною інфекцією, звертатися на цілодобову «гарячу лінію» оперативного штабу за номером телефону: 098 441 59 81», – йдеться у повідомленні міськради.

За інформацією ЗМІ, кілька європейських країн повідомили про перші випадки коронавірусу на своїй території. Усі вони, як виглядає, пов’язані з людьми, які приїхали з Італії.

Виявлення хворих на коронавірус в Австрії, Хорватії, Швейцарії пов’язано із тими, хто подорожував Італією і повернувся додому, або ж з італійцями, які приїхали до цієї країни. Те саме можна сказати про перших хворих в Африці (в Алжирі) та Латинській Америці (у Бразилії).

У зв’язку з поширенням вірусу температуру мірятимуть на всьому кордоні України в громадян, які прибувають на територію держави. Про це у вівторок, 25 лютого, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на нараді щодо ситуації з корона вірусом.

Нагадаємо, у січні ВООЗ оголосила глобальну надзвичайну ситуацію у зв’язку зі спалахом нового вірусу, який спричиняє респіраторну хворобу під назвою Covid-19.

Лихоманка, втома та сухий кашель – найпоширеніші симптоми для пацієнтів.

Частка людей, які помирають від цього захворювання, сягає приблизно 2%, у більшості хворих лише розвиваються легкі симптоми і відбувається повне одужання.

Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності, який є агентством Євросоюзу, нагадує, що щороку до 40 тисяч людей у ​​країнах ЄС, Великій Британії, Норвегії, Ісландії та Ліхтенштейні передчасно помирають через причини, пов’язані з грипом.

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares