Літо в Україні «скоротилося» на місяць: чого чекати від погоди

Літо в Україні «скоротилося» на місяць: чого чекати від погоди

Кліматичні зміни призвели до того, що спекотна пора року стала значно коротшою. В Україні традиційне літо тепер починається з середини червня і закінчується з 15 серпня. Справжньої спеки цього року, прогнозують синоптики, слід чекати в липні: до +32+34 градусів.

Червень в усій Україні розпочався з дощів та прохолодної погоди. Але з 6 червня загалом у державі відбудеться різкий скачок температури вгору – до +22+26 градусів. 14-15 червня почнеться спека – до +27+32 градусів.

Метеорологи прогнозують: 16-17 числа в Україну прийдуть сильні зливи з градом і шквальний вітер. З 17 червня почнеться друга хвиля похолодання – стовпчики термометрів опустяться до +21+24 градусів. Така погода протримається до кінця місяця, а 28-29 червня подекуди можливі легенькі літні дощі.

Липень прогнозують дуже спекотним цього року. Місяць також розпочнеться з прохолодної погоди. А вже з 6-7 числа повернеться сильна спека: +27+32 градуси, яка затягнеться щонайменше на тиждень – до 17 липня.

18-20 липня прийде легке похолодання до +19+24 градусів і дощі, через що повітря буде свіжим. Проте, 22 числа стовпчики термометрів знову піднімуться до +34 градусів і така аномальна спека протримається до кінця місяця.

Незначні опади українцям варто чекати на початку місяця – 4 і 8 липня та наприкінці – 27-28 числа.

Останній місяць літа, серпень, розпочнеться спекою – +24+32 градуси, яка затримається на півтора тижня. Вже з 10 серпня температура різко почне падати до +19+22 градусів і нижче. Закінчиться літо в Україні прохолодною погодою і дощами.

– Загалом тривалість літа в Україні скоротилася з трьох до двох місяців. Наше літо стало коротше. Воно починається з середини червня і закінчується у середині серпня, – повідомила завідувачка відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазінова.

Тож осінь в Україні буде ранньою і довгою, а ще, як прогнозують, теплою.

Loading...


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares