McDonalds у Тернополі: з хворої голови – на здорову

McDonalds у Тернополі: з хворої голови – на здорову
Фото TIME

Оголошений кілька років тому «капітальний ремонт» Тернополя з кожним наступним етапом все більше скидається на складну пластичну операцію з кардинальної зміни обличчя нашого древнього міста. Адже нерідко під «соусом» благоустрою та покращення побутових умов тернополян «ремонтники» від міськради та найняті ними підрядні будівельні організації продовжують масово «вдосконалювати» центральну частину обласного центру, споруджуючи поряд з культурно-мистецькими чи освітніми закладами розважальні і торгові центри, або ж банальні «наливайки». На жаль, ще й дотепер не припинено практику так званої «дотичної забудови», що провокує мешканців прилеглих територій на протестні акції. Нерідко об’єктами новоявлених «зодчих» стають і місця масового відпочинку людей. Відтак, запланована забудова Майдану Перемоги радше – не виняток з невігластва міської влади, а його логічне продовження.

Недавно у регіональному медіа-просторі з’явився, очевидно, замовний матеріал про користь McDonalds у Тернополі. І хоча автор цього «шедевру» жодним чином не заперечує фахових аргументів місцевої архітектурної спільноти щодо недоцільності забудовувати Майдан Перемоги, проте вміння маніпулювати свідомістю тернополян і у нього, і у замовників публікації вистачає. – так би мовити, валять все підряд з хворої голови – на здорову. І ця зверхність, зневага, зарозумілість ображають людей думаючих – тих, хто вміє відділяти зерна дій і вчинків від полови словоблуддя.

По-перше. Невідомо звідки написант «джинси» взяв дані про те, що більшість тернополян позитивно сприймають новину про будівництво на Майдані закладу швидкого харчування. Адже, наскільки відомо, широких громадських слухань з цього питання не проводили.

По-друге. Хто сказав, що архітектори та громадські активісти взагалі проти McDonalds? У даному випадку дискусія між профанами з грошима і експертами з досвідом містобудування ведеться винятково про місце, де його планують збудувати.

По-третє. Також ніхто й не збирався заперечувати, що McDonalds у Тернополі – це нові робочі місця та додаткові надходження до міського бюджету.  А от твердження про те, що різні бургери чи біг-маки сприятимуть притоку туристів – явно висмоктане з пальця. Для того, щоб Тернопіль, зокрема, і Тернопілля, у цілому, стали туристичною Меккою, потрібно зовсім інше і, передусім, належна інфраструктура – добрі дороги, зручні хостели, продумані маршрути тощо.

По-четверте. Єдине, у чому автори «осанни» McDonalds мають рацію, це те, що з приходом фірми у Тернопіль з’являться «додаткові громадські вбиральні, якими можна скористатися». Але і тут не все так просто, хоча й безкоштовно, бо, навряд, чи хтось з відчайдухів ризикне по-заячи петляти між автівками, щоб добратися до ізольованого зусібіч острівка та справити свою нужду цивілізовано.

По-п’яте. Очевидно, у прагненні виправдати замах влади на Майдан Перемоги, автор, буцімто, взяв інтерв’ю у деяких тернополян. Зрозуміло, що всі вони однозначно за McDonalds. Але чи знає підприємець Ігор з двома дітьми, що в Інтернеті можна знайти серйозні застереження, бо, мовляв, серед інгредієнтів, які використовують при приготуванні страв в «McDonalds», – безліч хімічних харчових добавок: ароматизаторів, стабілізаторів, консервантів, барвників тощо (https://uk.wikipedia.org/wiki/McDonald%27s).  А ще, якщо вірити автору документального фільму «Подвійна порція» (https://www.youtube.com/watch?v=yHmIwiytbIc), від таких «делікатесів» настає ожиріння, підвищення рівня цукру в крові, болі в животі, статеве безсилля і т.д. Тож пану Ігорю, перш, ніж «відпочивати» зі своїми чадами посеред чаду від автомобілів, варто добре подумати.

По-шосте. Досить своєрідно трактує виконавець чужої волі і кожнісінький голос проти McDonalds на Майдані Перемоги. Мовляв, його ресторан буде найменш вигідним для продавців алкоголю та власників різноманітних сумнівних закладів. Може й справді влада, завдяки міжнародному бренду, нарешті, вирішила «бортанути» тих, хто ще донедавна, за її ж підтримки та сприяння (!), споював тернополян у парках і на майданах? Тих, кому
міськрада, незважаючи на власну заборону,  дозволяла цілодобово торгувати спиртним у місцях масового відпочинку людей, чиї «генделики» порозповзалися по тротуарах та вулицях міста і навіть поруч з драмтеатром? Якщо це так, то прапор їй у руки – хай живе McDonalds! Але ж не на Майдані Перемоги!

Зрештою, ця потужна міжнародна корпорація заслуговує кращого прийому у нашому місті. Значно зручнішого місця, ніж невеличкий острівець на перехресті магістральних автошляхів.

Чи всі інші ділянки у Тернополі вже «схвачені» – також за підтримки і сприяння?

Автор
Схожі публікації

6 коментарі

 1. Avatar
  sniper

  Нешановні вас аж корчить, Макдональдс сам вибрав це місце!! Чекаю ще десять статтей про архітекторів, як одноповерхова споруда закриє жахливі хрущовки і це зіпсує архітектурний ансамбль!!! Хай живе McDonalds на Майдані Перемоги над засранцями які проплачують сттатті!

  Відповісти
 2. Avatar
  Тернополянка

  засранцю-спінеру, якому проплачують за засрані коменти. Якщо у тебе дві звивини і ті покручені, то прочитай те, що кажуть мудрі люди. Чи ти відробляєш надалу?

  Відповісти
 3. Avatar
  Справжній тернополянин

  засранцю-спінеру, якому проплачують за засрані коменти. Якщо у тебе дві звивини і ті покручені, то прочитай те, що кажуть мудрі люди. і не звинувачуй що хтост проплачений.

  Відповісти
 4. Житель міста
  Житель міста

  Оте нещастячко, що підписується імпортовим словом, бо боїться чи може соромиться вказати своє ім”я, має знати, що Тернопіль і все, що в місті знаходиться, не належить особисто надалу і його посіпакам. Після того, як воно одне з другим вступиться зі свого чиновницького місця, мабуть, багато криміналу нариють. А, по друге, якщо відробляєте надалові гроші, то не обзивайте всіх і вся. Бо це лише свідчить про рівень вашого безкультур”я. А, власне, який шеф, такі й підшефні.

  Відповісти
 5. Avatar
  sniper

  Лол радий що нарешті в редакції доперли як писати коменти… сподіваюсь ви довбограї не будете ходити в макдональдс, бо таким даунам там не місце.Це міжнародний інвестор ясно і він обрав то місце і йому треба піти на зустріч

  Відповісти
 6. Avatar
  sniper

  Тернополянка,Справжній тернополянин,Житель міста класні ніки і з 2 однакові коменти, давно так не ржав. Скажіть якшо ви такі борці то чому про будівництва в паркові зоні не пишете, родини там чи футбольної академії?

  Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *