На Козівщині презентували історичну реконструкцію бою УПА (ФОТО)

На Козівщині презентували історичну реконструкцію бою УПА (ФОТО)
У селі Бишки Козівського району відзначили 75-у річницю створення УПА. Село ще називали столицею воюючої України, тут був центр Бишківської республіки, до якої належало п’ять районів і налічувалося до 12 тисяч воїнів УПА. Також у Бишківцях була штаб-квартира генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича.

DSC_0372

Урочистості відбувались упродовж двох днів – 7 та 8 жовтня. У програмі – виставки стендів про визвольні змагання ОУН–УПА, марок підпільної пошти, відкриття та функціонування молодіжно-вишкільного табору, наукова конференція: «Бишки – столиця воюючої країни», пам’ятне погашення поштових конвертів, виступ дитячого театру «Дивосвіт», похід молоді стежками бойової слави, презентація сучасної стрілецької зброї, яку провели бійці АТО, добровольці афганці, посвячення меморіальної дошки і криївки, посмертне нагородження вояків ОУН і УПА…

В урочистих заходах взяли участь голова обласної ради Віктор Овчарук, його перший заступник Василь Деревляний, заступник голови ОДА Юрій Юрик та керівники району.

чільник облради, звертаючись до присутніх, зазначив: «Діяльність УПА є одним із найяскравіших прикладів боротьби за незалежність — не тільки в українській, але й у світовій історії. Порівняно невелика армія українців виступила проти двох імперіалістичних монстрів, воювала на три фронти, змінила геополітичний розклад у Європі. Дослідники називають УПА феноменом ще й через неймовірну організацію.

Тож від усієї обласної ради щиросердно вітаю із святом усіх, хто був дотичний до героїчної УПА, хто ціною власного життя виборював незалежність України. Низький уклін вам за це.

Вітаю дітей та родини славних вояків, усю громадськість. Висловлюю подяку усім, хто доклав зусиль і праці для організації урочистостей. Село Бишки має неймовірно славну історію. Тут неодноразово бували лідери ОУН-УПА, мешканці села віддавали свої життя за свободу і незалежність. Доземний уклін цій землі”.

Учасники дійства посадили сад, присвячений 75-ій річниці УПА. Опісля відбулась історична реконструкція бою УПА та концерт повстанських і патріотичних пісень.

DSC_0343

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *