На ранкових заняттях з йоги у Тернополі допомагають людям впоратись зі стресом

На ранкових заняттях з йоги у Тернополі допомагають людям впоратись зі стресом

Від початку літа на тернопільських «єлисейських полях» щовихідних відбуваються ранкові заняття з йоги. Вони не мають фіксованої плати. Людина дає стільки, скільки вважає за потрібне або скільки може. На цих тренуваннях нема значних фізичних навантажень, тому вони підходять всім.

Такі заняття започаткувала в 2021 році Оксана Ковалик. Потім ідею підтримала та продовжила її команда – інші тернопільські викладачі йоги. 

– Щовихідних, коли дозволяє погода, ми намагаємось робити такі акції. Хочемо дати людям можливість відчути, як фізична активність, в нашому випадку це йога, може допомагати в різних ситуаціях. Під час заняття людина може краще звернути увагу всередину, на свій стан, свої емоції, свої думки. Також на те, що відбувається навколо. Тобто, по суті, ми даємо поштовх до пізнання себе і до пізнання світу. Я на своєму досвіді знаю, що йога може бути дуже класним початком змін і трансформацій, – розповідає ініціаторка ідеї Оксана.

Костя Погребняк – один із тренерів. За його словами, заняття на «єлисейських полях» зазвичай спрямовані на знайомство з йогою і стабілізацію психічного стану людей, що під час війни є надважливим. 

– Після занять людина опиняється у стані спокою, рівноваги і тиші, тому краще сприймає інформацію про те, що відбувається навколо. А це допомагає робити всі дії у своєму житті усвідомлено і з чистим розумом, – каже хлопець.

Тетяна Голунова через повномасштабну війну та безперервні бомбардування на початку березня переїхала з Харкова до Тернополя. Але навіть тут протягом кількох місяців її психологічний і фізичний стан не покращувався. Дівчина шукала, як це можна змінити, і згадала, що давно хотіла піти на йогу. Побачила, що на вихідних іноді проводять практики просто неба в її улюбленому місці Тернополя – біля міського ставу і вирішила спробувати. 

– Ми розпочали ранкову практику о 8-й годині з дихальних вправ. Мені було складно зосередитись, м’язи “тягнуло”. Потім робили різні асани, іноді не могла вловити рівновагу та падала. Це було весело! У кінці – медитація. Я відчула, як моє тіло розслабилось, мене покинули зайві думки та переживання. Здавалось, що вперше за три місяці я зробила великий ковток повітря, – поділилась враженнями дівчина.

Люди, які практикують йогу, знають, що заняття знижують рівень стресу. Коли ми виконуємо вправи, дихання відбувається через ніс, а увага весь час сконцентрована на тілі – таким чином стабілізуємо нервову систему. З допомогою дихальних технік можемо привести організм в активний стан або розслаблений, спокійний. Розуміючи, як це відбувається, ми здатні самостійно впливати на нашу психіку.

Найпростіша дихальна маніпуляція, що вмикає ту частину нервової системи, яка впливає саме на розслаблення – це так зване дихання квадратом.  Суть вправи така:  робимо вдих на 4 рахунки, затримаємо дихання теж на 4, видихаємо на 4 рахунки, знов затримуємо на 4. І так кілька циклів, допоки не заспокоїться серцебиття, а думки впорядкуються.

Приєднатися до йоги вихідного дня можуть всі охочі. Анонси занять організатори публікують у соцмережі Instagram на сторінці @yoga_ternopil.

Катерина МАГУЛА. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *