На Теребовлянщині ввели карантин через білого метелика

На Теребовлянщині ввели карантин через білого метелика

Державними фітосанітарними інспекторами Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільської області проводилося обстеження багаторічних насаджень на виявлення карантинних організмів. За результатами обстежень виявлено небезпечний карантинний шкідник – американський білий метелик (Hyphantria cunea).

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 05.07.2019 року № 245-од запроваджено карантинний режим на території села Дарахів із встановленням карантинної зони на площі 14,0 га та на території села Хмелівка із встановленням карантинної зони на площі  8,0 га.

Затверджено заходи з локалізації та ліквідації регульованого шкідливого організму – американського білого метелика, які є обов’язковими для виконання землекористувачами та землевласниками. Основними локалізаційно-ліквідаційними заходами є збір та знищення гусениць і кладок яєць. Зрізування гілок з гніздами гусені, які слід спалювати у спеціально відведених місцях. Проводити очищення дерев від нашарування кори, знищення рослинних решток, перекопування пристовбурових кругів в садах та на присадибних ділянках.

Американський білий метелик пошкоджує понад 300 видів різних трав’янистих, кущових та деревних культур. Найбільш улюбленими культурами є шовковиця, клен американський, айва, бузина, вишня, груша, виноград, волоський горіх, слива, хміль, яблуня.

Основна ознака пошкодження – наявність на деревах павутинних гнізд. Гусениці американського білого метелика надзвичайно шкодочинні. Вони повністю об’їдають листя на деревах, оповиваючи гілки павутиною. Це призводить до порушення обмінних процесів у рослинах, їх ослаблення, у підсумку чого знижується врожайність, захисна, декоративна, естетична функціянасаджень. Погіршуються умови існування фауни. Поширюється АБМ транспортними засобами при перевезенні сільськогосподарської продукції  та промислових вантажів.

Loading...
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares