На Тернопільщині бабуся водила онуку жебракувати

На Тернопільщині бабуся водила онуку жебракувати

На Тернопіллі боротимуться з торгівлею дітьми

145373246476

Жертвою сучасного рабства стають не лише дорослі, а й діти. Одна з його найпоширеніших форм – примусове жебрацтво. Показово, що навіть родичі дітей іноді не вбачають у такій експлуатації нічого поганого.

На Тернопіллі такий випадок виявили у Кременецькому районі. Дитину змушували жебракувати для релігійного центру. На “заробітки” онуку водила бабуся, розповів начальник служби у справах дітей обласної держадміністрації Ростислав Дрозд.

– Здавалося б, торгівля людьми більше стосується дорослих. Вони виїжджають на роботу і ризикують потрапити в різні форми експлуатації. Але дитяче середовище теж сповнене ризиків. Зокрема це стосується жебрацтва. На Тернопіллі показовий випадок виявили кілька років тому. Зараз ми активізовуємо роботу, щоб попереджувати такі ситуації, а також відповідно реагувати, якщо вони є, – розповів Ростислав Дрозд.

На Кременеччині дитина, яка змушена була жебракувати, жила з бабусею, оскільки мама вихованням не займалася.

– Я не можу розповісти усіх деталей, але бабуся не бачила нічого поганого в тому, що потрібно було просити гроші на власне проживання, – зазначив пан Ростислав.

Жебрацтво може бути і без участі самої дитини, з використанням її персональних даних, розповідає він. Щоб вберегти дітей від подібних ситуацій та від торгівлі людьми, з 1 жовтня представники громадської організації “Відродження нації” разом з держслужбами почали реалізовувати новий проект.

– Основне завдання проекту – налагодити ефективну співпрацю між різними службами та закладами, які опікуються дітьми, – повідомила голова правління організації Галина Кравець. –  Зокрема, це стосується нових територіальних громад. Ще одне важливе завдання – підвищення поінформованості мешканців області щодо проблеми торгівлі людьми, в тому числі дітьми.

Для цього будуть проведені семінари і тренінги. Окрім того, тернопільські правозахисники ініціюють звернення до Мінсоцполітики щодо прийняття критеріїв для ідентифікації дітей, які постраждали від торгівлі людьми.

Загалом на Тернопіллі є 19 осіб, які потерпіли від сучасного рабства і мають відповідний статус. Однак багато жертв залишаються поза увагою правоохоронних органів. Часто люди не звертаються, оскільки бояться, або ж не поінформовані про свої права. А діти – найбільш вразлива категорія, кажуть фахівці.

–  Цей проект має допомогти покращити роботу з пошуку дітей, які постраждали від торгівлі людьми, – зауважила пані Галина. – А також покращити захист їхніх прав і допомогти.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *