На Тернопільщині деякі сільгоспвиробники ухилялись від сплати ПДВ

На Тернопільщині деякі сільгоспвиробники ухилялись від сплати ПДВ

Під час проведення операції «Урожай 2020» фахівці Головного управління ДПС у Тернопільській області проаналізували повноту сплати податків сільгоспвиробниками, які перебувають на четвертій групі єдиного податку. Вони зіставили задекларовані суб’єктами господарювання сільськогосподарські земельні ділянки в додатку до Декларації платника єдиного податку 4 групи (відомостях про наявність земельних ділянок) із даними Кадастрової карти України, щоб з’ясувати цільове використання ними землі. Податківці також звернули увагу на повноту декларування земельних ділянок (паїв), які знаходяться на одному полі, та використанні пасовищ та сіножатей.
Відтак, з’ясувалося, що 19 платників обробляють земельні паї без оподаткування. Вони 2437,2 га сільськогосподарських угідь – ріллі засіяли різними культурами, проте у звітності це не відобразили й не сплатили податків.
Крім того, платники розорали 1004,7 га пасовищ. На цій території вони засіяли сільськогосподарські культури, однак документально зміну цільового використання земельних ділянок не відобразили, а оподаткування провели за меншою ставкою податку. В результаті, місцеві бюджети недоотримали 530 тис грн єдиного податку, а держбюджет – умовно 9,2 млн грн податку на додану вартість.
Як запевнив начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Іван Пунько, суб’єкти господарювання, які мінімізують сплату податків до скарбниць, порушують податкове законодавство, і надалі перебуватимуть під пильним наглядом. «Сьогодні фахівці податкової служби мають достатньо технічних можливостей, аби зібрати необхідну інформацію та проаналізувати законність діяльності підприємства. Тому особам, які все ще намагаються використовувати різні схеми з мінімізації податкових зобов’язань, варто пам’ятати про це і переходити із темного боку економіки на світлу, сплачуючи належно та декларуючи чесно», – підсумував посадовець.
Сектор комунікацій Головного управління ДПС у Тернопільській області.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *