Сергій Поперечний пригощав теребовлянців рибою, а вони натомість пропонували свої ідеї для розвитку Теребовлянської громади
Осіння фотозона, виставка старих фото, цікаві розмови та невимушена атмосфера. Оригінальний формат спілкування мешканців із владою започаткували у Теребовлі.
У неділю у Молодіжному парку організували пікнік із міським головою. Сергій Поперечний готував на мангалі власноруч зловлену рибу. Допомагали йому активісти новоствореної громадської організації «Спільнота активних мешканців», які, власне, зініціювали цю зустріч. Пікнік з міським головою для Тернопілля справжнє ноу-хау, тож журналістка «Нашого ДНЯ» у неділю вирушила у Теребовлю, щоб продегустувати рибу від Сергія Поперечного та дізнатися, як живеться мешканцям однієї з найбільших в Україні громад.
Теребовля – місто із славною та давньою історією, а з 2015 року ще й адміністративний центр Теребовлянської об’єднаної територіальної громади (ОТГ). Вона об’єднує 25 довколишніх сіл, понад 30 тисяч жителів і є найбільшою в області і однією з найбільших в Україні. А ще саме тут перші в нашій державі провели реформу сфери культури і позашкільної освіти. Сьогодні у Теребовлю чи не щотижня приїздять по кілька делегацій з інших регіонів, аби переймати їх досвід. Сергій Пеперечний запевняє: все завдяки тісній співпраці з молоддю. Саме депутати молодіжної міської ради активно генерують ідеї та допомагають втілювати новації у життя. Тому громада не боїться ставати першопрохідцем і з кожним роком змінюватися на краще.
У парку зібралися і діти, і дорослі – теребовлянці прийшли цілими сім’ями. Спершу разом готували їжу. Сергій Поперечний, як і обіцяли в анонсі, взявся за рибу. Каже, на світанку пішов на рибалку і спіймав її для сімейного пікніка.
Допомагали очільнику готувати на грилі овочі та оформляли фруктовий стіл громадські активісти. Вони переконані: у сучасному світі не можна залишатися байдужими і тільки нарікати на політиків. Потрібно самому проявляти ініціативу та об’єднуватися заради змін.
Теребовлянська об’єднана територіальна громада увійшла до списку обраних громад Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) весною 2017 року. За словами програмного спеціаліста Олега Процика, учасниками цієї програми стали 75 громад в Україні. ЇЇ бюджет – 50 мільйонів гривень.
Риба, приготована на вогні у паніровці із кукурудзяної крупи із спеціями, лимоном і овочами, теребовлянцям засмакувала. Кожен із учасників пікніка отримав спеціальний буклет – на одній його половині був рецепт риби від міського голови, а на іншій усі охочі могли написати свої пропозиції.
Зони відпочинку, нові місця для прогулянок і дитячих забав, центр для молоді та багато іншого – більшість ідей відразу ж на місці Сергій Поперечний обговорив із місцевими жителями. І хоч на першу зустріч прийшло небагато людей, теребовлянці запевняють, такі зустрічі потрібні, адже допомагають громаді і владі знайти порозуміння і разом розвиватися заради кращого майбутнього.