На Тернопільщині шахраї пропонують мешканцям фейкові виплати

На Тернопільщині шахраї пропонують мешканцям фейкові виплати

Як повідомили у пресслужбі поліції Тернопільщини, аферисти створюють телеграм-канали, які на вигляд, як банківські або ж як сайти міжнародних організацій.

Для прикладу, в телеграм-каналі мешканка Бережанщини побачила інформацію про таку грошову допомогу. Шахрай розмістив фішингове посилання на сайт, де можна начебто оформити такі виплати, повідомили у поліції.

“Жінка перейшла за ним та заповнила персональні дані та дані картки для отримання допомоги. Вона сподівалася одержати гроші, натомість втратила лише свої. Наступного дня потерпіла помітила, що з її банківської картки зникли понад 15 тисяч гривень. Довелося звертатися в поліцію”, – повідомили правоохоронці.

У рамках кримінального провадження поліцейські встановлюють усі обставини правопорушення та особу зловмисника.

“Застерігаємо: ніколи не переходьте за такими посиланнями! Уважно перевіряйте URL-адресу сайту. Один непомітний символ може означати, що ви потрапили на фішинговий ресурс.

Не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах. Жодний банк чи міжнародна організація не створювали канали та чат-боти для виплат у телеграмі або інших месенджерах у яких потрібно вводити конфіденційні дані, зокрема номери карток, PIN-коди та паролі.

Фішингові сайти можуть бути двійниками справжніх сайтів. Отримайте інформацію з офіційних джерел”, – зазначили у поліції.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *