На Тернопільщині сплатили майже 20,8 млн грн за землю

Суб’єкти господарювання сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 20 млн 794,8 тис грн плати за землю у січні 2019 року. Порівняно з відповідним минулорічним періодом, надходження цього платежу зросли на 42,9 тис гривень.

Понад 84 відсотки плати за землю спрямували до скарбниць юридичні особи, а це – 17 млн 535,5 тис. гривень. Від фізосіб надійшло 3 млн 259,3 тис. грн цього ж платежу.

Принагідно нагадуємо, що юридичні особи – платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня 2019 року. Платники подають податкову декларацію на поточний рік, з розбивкою річної суми щомісячно рівними частками до органів фіскальної служби за місцезнаходженням земельних ділянок не пізніше 20 лютого поточного року.

Подання такої декларації звільняє від обов’язку щомісячного звітування з даного платежу.

Форма Податкової декларації з плати за землю затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 №560 (із змінами від 23.01.2017 №9).

Варто мати на увазі, що платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Сектор комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *